Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.02.2017 11:34
  Děláte pokroky, pane Lindo, rádo se stalo. Přeji Vám klidnou ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 23:43
  Pane Šinágle. Váš charakter jsem pochopil dokonale.

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 15:52
  To je Váš problém, ne můj, pane Lindo, že nejste schopen ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 13:17
  Pane Šinágle. Napsal jste toho hodně, ale jako vždy, mluvíte ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 11:05
  Odpověď na dotaz Jirka z 1.2.2017 Uznání metody závisí na ...

  Číst dále...

   
 • 24.02.2017 22:43
  Upozorňuji, že rádobynovinář Fridrich, nešéfuje zpravodajství.

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Schvalte novelu bez senátních změn

…A tak mi dovolte požádat naše poslance jménem nás staro­usedlíků, kteří podporují NP Šumava, aby opětovně schválili novelu zákona o ochraně přírody a krajiny bez senátních pozmě­ňovacích návrhů. Budu doufat, že novela zajistí ochranu šumav­ské přírody a NPŠ se postará o zajištění ničím nerušených pří­rodních dějů v rozsáhlých nezastavěných přírodních a přírodě blízkých územích Šumavy. Přeji nám všem, aby se Šumava do­stala do klidných vod, abychom přírodě alespoň někde nepřede­pisovali, jak a co má dělat, ale přijali myšlenku, že příroda nás přesahuje, že je strašlivě mocná a umí žít daleko lépe bez nás než s námi. Ona nepotřebuje nás, my potřebujeme ji.

Jiná země, jiná technika

I úroveň techniky a její využití v praxi vypovídá o kvalitě a vyspělosti společnosti.

 

Děkujeme Vám pane presidente Joachime Gaucku

Gauck Vanoce 2016Za německou demokracií máme ještě pořád hodně daleko – včetně formy a úrovně volby presidenta!

Německo čelí nebezpečí: Během posledních několika let prošlo Německo zásadní promě­nou a to si uvědomuje i odcházejí­cí prezident. Zatímco při své inau­guraci byl plný optimismu, který se snažil vlít do žil i svým spoluobčanům, je teď o poznání skep­tičtější: „Po téměř pěti letech si mnohem silněji uvědomuji, že demokratické a stabilní Německo čelí nebezpečí." Ba co víc, ohrožen je podle Gaucka celý Západ a jeho projekt liberální demokracie. „A kdo se v takové chvíli není schopen jas­ně rozhodovat, bojí se riskovat nebo zůstává stát na půli cesty, ten za to možná časem draze za­platí." Přes všechnu skepsi se ale Gauck loučí optimisticky: „Nene­cháme si vzít důvěru v sebe sa­motné ani v naši demokracii," ujistil své spoluobčany ve svém rozlučkovém projevu v berlín­ském zámku Bellevue.

Slovník bývalé šéfky kabinetu premiéra Nečase Jany Nagyové - děs!

Otřesná ukázka toho, kam až vede a končí nevypořádání se s vlastní minulostí. Takové „osobnosti“ v takových funkcích najdete asi těžko jinde na světě… Jsme zase v něčem jedničky! To není jejich ostuda, to slovo neznají. Jsou to jen zákonité, logické produkty mravně těžce nemocné společnosti, tedy především ostuda nás všech. Občané, je třeba mobilizovat a využít možná už poslední možnost, jak neuvěřitelný materiální a především mravní úpadek naší země zastavit, začít důkladně uklízet a budovat něco, za co se nebudeme muset stydět a na co budou moci být jednou hrdi i naši potomci! DOBROU VOLBU na podzim!

 


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama