Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 24.03.2017 10:23
  Děkuji Vám za uznání mé práce paní Princová. Připusťte, že ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 09:32
  Pane "Jakube" a nechováte se Vy jako "estébák", kdy napadáte ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 01:58
  Pane Sinagl, co je s Vami, jste nemocny? Podle Vasich clanku ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 18:29
  Pane Šinágle, byla doba, kdy jsem hltala Vaše názory a sledovala ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:29
  Kalouska nikdo slušný a normální nevolí - volí se kandidátka.

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:20
  Nechci opakovat co již napsali přede mnou, ale Kalousek nepatří ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Vstanou staří trafikanti

CT logoČeská politika je schizoidní. Jedním dechem hodlá uzákonit konec politic­kým trafikám a současně vytvá­ří místa pro své oblíbené trafi­kanty v mediálních radách. Jest­li někdo stále nechápe, jaký smy­sl má navrhovaná změna způso­bu volby do Rady ČT a ČRo v intencích západní politické kul­tury, nemá pádnějšího důkazu než tuto jarní frašku.

Narychlo a takřka utajeně vy­hlášené dovolby, aby veřejnost, zástupci a představitelé význam­ných regionálních, politických, sociálních a kulturních názoro­vých proudů nemohli včas a od­povědně nominovat, svědčí o známém postupu. Lobbisté a politici se dopředu domluví, koho vyberou, a ten si najde or­ganizaci, která ho pokryje. Typu TJ ZD Radětice, Pochodnický spolek. Myslivecký spo­lek Opařany.

Politický vliv na rady veřejno­právních médií posiluje a k tomu se hodí známí lokajo­vé, kteří by se měli na míle dale­ko držet od televize či rozhlasu. Počínaje bývalými neblaze pro­slulými řediteli. Tedy nepravomocně odsouzeným Jiřím Balvínem či policistou Vladimírem Karmazínem, posměšně nazýva­ným v ČT ředitelem pro toaletní papíry a parkoviště. A dlouhole­tými radními konče. Skoro osm­desátiletý důchodce Jiří Florian zatajil své neblahé působení v roli předsedy Rady Českého rozhlasu, během něhož zvolili radní politicky prosazovaného ředitele, který se vzápětí zbláz­nil, leč dostal odstupné 10 platů. Byl to Jiří Florian, kvůli které­mu se konaly demonstrace mla­dých lidí, protože nekvalifikova­ně likvidoval Rádio Wave. Onu nekomerční stanici pro mladé posluchače, o které další kandi­dát, soudně usvědčený organizá­tor schůzek politiků s lidmi z Toflova gangu Karel Burian, tvrdí, že je „velký konkurent hi­tových rádií, komerčních hudeb­ních rádií".

U Moskvy byl nalezen těžce zraněn právník rodiny zavražděného auditora Sergeje Magnitského…?!

Rudy zakon avers 2015Musel jsem změnit zavádějící titulek ČTK: U Moskvy se nejasně zranil právník mrtvého auditora Magnitského – Správně má být „právník byl nalezen těžce zraněn aRudy zakon 212 213 2015 Sergej Magnitskij byl zavražděn“.

Připomínám, že u Putinova přítele se měly najít peníze uloupené státu, zaplacené americkým podnikatelem na daních? Je snadnější uvěřit než neuvěřit. Stačí si přečíst knihu Rudý zákon - RUDÝ ZÁKON – jak jsem se stal Putinovým nepřitelem č.1 a ukázku z článku - Rusko, 16.listopadu 2009: † Sergej Magnitskij :  … V noci, ve čtvrt na jednu, zavibroval můj BlackBerry. Přišlo sdělení, že mám hlasovou zprávu. Na BlackBerry mi nikdy nikdo nevolal. Nikdo neznal číslo. Podíval jsem se na Jelenu a vytočil hlasovou schránku. Byla tam jedna zpráva.Uslyšel jsem surové bití člověka. Křičel a prosil. Nahrávka trvala dvě minuty a uprostřed jednoho výkřiku náhle skončila.Přehrál jsem to Jeleně. Potom jsme seděli v posteli, nedokázali usnout a přemýšleli o všelijakých ohavných věcech.Jakmile se rozednilo, obvolal jsem všechny, které jsem znal. Byli v pořádku. Jediný, komu jsem zavolat nemohl, byl Sergej. …

Opustila nás Helena Štáchová, Spejbl a Hurvínek smutní…

Stachova HelenaČTK: Ve věku 72 let zemřela loutkoherečka Helena Štáchová Člověk a osobnost, kterých nebude nikdy dost. Poslechněte si její vyprávění v pořadu ČT 13.komnata Heleny Štáchové obdivuhodná žena!

Bylo mi ctí se s paní Helenou znát osobně. Velikost její osobnosti byla úměrná její skromnosti. Několikrát jsem dostal pozvánku na premiéru. Nezapomenu, jak mi jednou pozvala na kávu po představení. Poté jsem ji doprovodil k jejímu autu a chtěl se rozloučit. Zeptala se mne jak se dostanu domů, odpovídám autem, parkuji v Břevnově. „To mám při cestě“ a „káva“ pokračovala ještě pár minut na které nikdy nezapomenu… Maličkosti často vypoví o velkosti člověka nejvíce…

Dopis ministra Babiše premiérovi Sobotkovi

… Je asi dopředu jasné, jak to dopadne. Poslanecká sněmovna mě zlynčuje! Nestačí jí mé daňové přiznání, majetkové přiznání, potvrzení mých příjmů od renomovaných auditorských společností, které jsem veřejně ukázal. Tohle všechno bylo Poslanecké sněmovně málo. Spíše to působí dojmem, že jedinou snahou některých zákonodárců je celou pseudokauzu účelově zveličovat a natahovat v čase v rámci předčasně započaté předvolební kampaně. … Podvod (ať už se to poslancům líbí, nebo ne) je vymezen v trestním zákoníku jako trestný čin a o vině a trestu u nás rozhoduje jen soud. To vyplývá z Listiny základních práv a svobod. Výše uvedeným bodem se tedy poslanci staví do role žalobce i policie, když mi nařizují, abych něco věrohodně vysvětlil. A kdo bude rozhodovat o tom, jestli moje vysvětlení je, nebo není věrohodné? Zase Poslanecká sněmovna. Obrazně řečeno, v tomto případě mě obviňují bez důkazů a na základě lží titíž lidé, kteří mě chtějí i soudit. Jak potom může být takový proces objektivní a spravedlivý, když na mě poslanci ani nechtějí počkat a dát mi prostor, abych se osobně obhajoval? …

Vážený pane předsedo vlády, reaguji na Vaše vyjádření ze čtvrtka minulého týdne v návaznosti na bod, který byl dne 15. března 2017 projednán v Poslanecké sněmovně a nesl název „Daňové podvody ministra financí".

Kalendář událostí

so bře 25 @14:00 -
Plzeň RAF - pamětní deska: 100 let Ladislava Světlíka
po dub 10 @14:00 -
VS Praha: Martin Michal a TEREX

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama