Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 28.05.2017 13:18
  smutný konec Jana Šinágla...

  Číst dále...

   
 • 27.05.2017 22:39
  Pánové, holt to máte těžký, páč Miroslava Sládka skopli ...

  Číst dále...

   
 • 27.05.2017 19:39
  Příspěvek pana Jehudy vypadá jako typicky bolševická argumentace ...

  Číst dále...

   
 • 27.05.2017 19:38
  I am sure this piece of writing has touched all the internet ...

  Číst dále...

   
 • 27.05.2017 17:01
  Svoboda slova pro všechny včetně pronásledovanýc h disidentů ...

  Číst dále...

   
 • 27.05.2017 11:10
  Recyklace článků o naprosto neznámé osobě jak v Číně tak v ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Jak jsou finančně podporovány tiskoviny menšin v České republice s ohledem na počet odběratelů?

Především mne toto téma zajímá s ohledem na počet členů jednotlivých etnik a kolik korun z podpory jednotlivých tiskovin připadá na člena spolku? Bohužel jsem se to nedozvěděl.

Obrátil jsem se na úřad Vlády ČR. Ten informacemi, resp. vládní výbor pro menšiny, spadající pod úřad ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, nedisponuje. Bylo mi doporučeno obrátit se na MV a MK. Obrátil jsem se na ministra vnitra Milana Chovance dne 21.3.2017, odpovězeno mi bylo 28.3.2017 – MV takovými informacemi také nedisponuje. Dne 21.3.2017 jsem se obrátil na ministra kultury Daniela Hermana. Odpověďpřílohou jsem obdržel 20.4.2017 s následnou omluvou dne 24.4.2017.

Kdo kolik dal na postavení Národního divadla?

Mezi lidmi se traduje, že na postavení Národního divadla se složil celý národ, tak říkajíc „korunkou ke korunce“. Údajně to nemělo být tolik a hlavní částku měli zaplatit císař Franz Josef? Obrátil jsem se s žádostí o informace na ředitele ND v Praze dne 21.5.2017. Odpovězeno mi bylo hned druhý den:

Bude smrt třináctiletého Daniela Mengra PČR standardně vyšetřena?

Daniel 13 letZ dopisu ministru vnitra Milanu Chovancovi: Obrátil jsem se na VOP Annu Šabatovou. Ta mi sdělila, že tyto věci nejsou v její kompetenci a doporučila obrátit se na VSZ, přestože byla informována, že ve věci selhalo. Připomínám, že v případě sražení chodkyně opilým miliardářem Romanem Janouškem, byla rekonstrukce dopravní nehody provedena, kdy sražená chodkyně přežila. Tím spíše měla být rekonstrukce provedena, když přišel o život mladý chlapec a kdy navíc se znalecké posudky zásadně liší. Věřím, že se zasadíte o nezávislé vyšetření této tragické dopravní nehody. Odpovědné orgány a instituce na mnoho úrovních flagrantně selhaly. Jste dle platných zákonů poslední, který se může, z titulu svých pravomocí, zasadit o spravedlivé vyšetření této tragédie. Stačí provést standardní rekonstrukci a pravda vyjde najevo. To, že nebyla provedena nutí k vyslovení podezření, že zde nebyl zájem tragédii objektivně, nezávisle vyšetřit a odhalit skutečnou příčinu nehody. … 

Jak snadno a rychle měníme názory a postoje…

SILNÁ KÁVA !!!

Dobrý den ,

i když jsem celé roky se zájmem a jasným souhlasem sledoval  počínání p.Šinágla  pro obranu demokracie  v ČR  , nemohu  se ztotožnit s jeho současnými názory .Konkrétně s  obranou Andreje Babiše . Z některých zdrojů jsou známy  informace o finanční  podpoře Babiše vůči panu Šináglovi .  Podpora  bývalého Stbáka , miliardáře s nejasným začátkem jeho podnikání , s najasnou privatizací některých podniků a s jeho dlouhodobým střetem zájmů ve funkci ministra financí , toto všechno je něco co absolutně popírá dosud zastávané postoje p. Šinágla .  Mimochodem nechápu jak je možné na jedné straně kritizovat Zemana a ve stejném článku  vyzdvihovat Babiše.  Tito dva  lidé jsou spojeni pupeční šňůrou už od dob vládnutí Zemana jako předsedy vlády , jsou spojeni řadou nejasných privatizací , elektorát jejich voličů  tvoří stejná  skupina   neinformovaných a  neinformovatelných občanů . Proto  nechápu  !!!!  ( anebo naopak moc dobře chápu ) V každém případě už z výše  uvedených důvodů  nechci  číst tyto  vaše  bulletiny !  Mohl bych toto vyřešit i pouhým kliknutím na příslušný odkaz, ale v tom případě byste  neznali moje důvody.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama