Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 28.07.2017 10:50
  Ano, zasloužil se o stát a jeho zničení, proto i komunisté ...

  Číst dále...

   
 • 27.07.2017 23:21
  Pan prezident Beneš je bohužel naprosto nedoceněn v tom, jak ...

  Číst dále...

   
 • 27.07.2017 17:31
  Mělo by už konečně přestat označovat invaze, vpády cizích ...

  Číst dále...

   
 • 27.07.2017 13:20
  "17. září 1939, když Sověti vstoupili do Polska, okupanti ...

  Číst dále...

   
 • 26.07.2017 20:28
  Tahle partička co tu vede morální žumpu má co nejméně kritizovat.

  Číst dále...

   
 • 26.07.2017 14:39
  Polská soda aneb Co se v českých médiích nedočtete ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Tisková zpráva Platforma již našla hroby šesti ze třinácti polských obětí, za jejichž smrt elektrickým proudem odpovídá Lubomír Štrougal

Tautz HartmuthPraha/Bratislava, 27. července 2017. Badatelé Platformy evropské paměti a svědomí dohledali hroby již šesti z celkem třinácti identifikovaných polských Strougal Lubomirobětí, které zahynuly po zásahu elektrickým proudem na československé železné oponě a za jejichž smrt zodpovídá především tehdejší ministr vnitra, pozdější člen politbyra a komunistický premiér Lubomír Štrougal.

Polský Ústav národní paměti, který na základě podnětu Platformy letos v únoru zahájil v této věci trestní řízení, již minulý měsíc oznámil, že má zájem ostatky svých občanů exhumovat. Na základě podnětu Platformy evropské paměti a svědomí zahájili letos v únoru státní zástupci z Hlavní komise pro stíhání zločinů proti polskému národu, která spadá pod Ústav národní paměti, trestní řízení ve věci zabíjení polských občanů na československé železné oponě v letech 1961- 1965, kdy byl ministrem vnitra Lubomír Štrougal (*1924). Badatelský tým Platformy evropské paměti a svědomí identifikoval celkem třináct polských obětí, které zahynuly zásahem elektřiny pod vysokým napětím v drátěných zátarasech na hranici Československa s Rakouskem v době, kdy byl Štrougal ministrem.

Využijeme svých demokratických možností? Koho tedy volit?

Vlajky USA Rusko pestJiří Krejčík: „Pánové já do bordelu nechodím, ale vím, že tam mají pořádek“. – Poláci: „S Němci asi prohrajeme, ale s Rusy bychom ztratili duši.“

Podívejme se do zpětného zrcátka. Platí to i dnes. Co vidíme. Větší zájem o koryto než o občany. Amnestii Klause, která ublížila občanům. Spolupráci dvou odlišných stran vznikla Oposmlouva. Shození naší vlády v době, když jsme předsedali Evropské Unii. Poslanci odsouhlasená možnost anonymně volit, aby se nepoznalo co kdo řekl, kdo koho volil. Proto mohlo 75% poslanců zvolit prvním místopředsedou parlamentu V. Filipa, člověka, který předsedá straně, od které jsme se chtěli převratem distancovat.

Klientelismus-protislužby v tomto dobře placeném uskupení funguje, protože díky jemu si pánové vyhoví, aby zůstal status quo. My nadáváme po právu na charakterově ničemného protektorátního Emanuela Moravce, ale udavače a spolupracovníka s komunistickou státní bezpečností od 15. dubna 1986, kdy podepsal Závazek, která zabíjela nevinné, ho poslanci zvolí 75% na prvního místopředsedu českého parlamentu! A NIC SE NEDĚJE!

Vladimír Stehlík - pozvánka k soudu 26. července

Stehlik 120717Propuštěn v únoru 1997 po 3 měsících vazby. Poté byl postupně zabaven a rozprodán veškerý majetek POLDI Kladno v hodnotě 1 miliardy korun.

Vladimír Stehlík zve k probíhajícímu soudu, který se koná dne 26. července 2017 u Krajského soudu v Praze 5 -Smíchov, ul. Nám. Kinských 5. Očekáváni jsou i navržení svědci: JUDr. Pavel Rychetský, Ing. Vladimír Dlouhý, Prof. Ing. Václav Klaus a také současný prezident Miloš Zeman.

Demokracie nemůže být bezbřehá

LN Trump syn 120717

Figurkami pohybují zkušení lidé

Vlevo LN 12.7.2017Reagan Ronald

Musí mít mantinely. Jsou nutné, aby sebebohatší člověk, nemá-li zkušenosti v politice, neprošel-li mlýnem požadavků, kritiky, debat, podvodů, neměl možnost stát se presidentem, aby nepůsobil jako jelimánek, kterého udržuje nad vodou zkušené okolí.

Ronald Reagan, když byl v mládí presidentem Asociace hollywoodských herců s komunisty mluvil, poznával jejich praktiky, odhaloval jejich podrazy. Oslovoval davy, byl vtipný. Komunisté na něj za to připravili kulku s vyrytým jeho jménem. Protože byl zkušený, ostřílený a k tomu chlap, byl zvolen guvernérem a podvakrát presidentem. Tahle současná uměle vypěstovaná či vykalkulovaná figura má působit jako státník či president? Ta do demokratických mantinelů nepatří. Ani na střídačku.

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama