Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.02.2017 11:34
  Děláte pokroky, pane Lindo, rádo se stalo. Přeji Vám klidnou ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 23:43
  Pane Šinágle. Váš charakter jsem pochopil dokonale.

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 15:52
  To je Váš problém, ne můj, pane Lindo, že nejste schopen ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 13:17
  Pane Šinágle. Napsal jste toho hodně, ale jako vždy, mluvíte ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 11:05
  Odpověď na dotaz Jirka z 1.2.2017 Uznání metody závisí na ...

  Číst dále...

   
 • 24.02.2017 22:43
  Upozorňuji, že rádobynovinář Fridrich, nešéfuje zpravodajství.

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Veřejnoprávní ČT opět skandálně pomohla zamlčet komunistickou „Paměť národa“!

Byly jsme tam taky avers„Když na něco stačíme, je to od Boha“ MUDr. Marie Svatošová (z listu Korintským)

* * *

Byly jsme tam citaty

„Vážený pane ministře, milí hosté, vážení přátelé,

 

V tomto okamžiku myslím na svého otce Jaroslava Růžičku, vlastence Sokola, který v osmatřicátém roce znovu oblékl uniformu československé armády a byl ochoten tuto republiku znovu hájit. Když potom došlo k Mnichovu a bylo už jasné, že se stahují velmi těžká mračna prohlásil s americkým výsadkářem, že se vlast neopouští, když je v nesnázích. Zemřel v Terezíně. Všichni, kteří jsme se vrátili, čirou náhodou cítíme, že za námi stojí statisíce a milióny těch, kteří byly o své životy krutě připraveny. Proto jsem, vážený pane ministře, vděčná i za tento festival, který je umožňuje stále znovu připomínat. Ještě jednou díky.“

 

Prof. Zuzana Růžičková, Divadlo na Vinohradech, 26.2.20217

* * *

Dáma české kultury Im Memoriam: Dagmar Šimková (14 let komunistického kriminálu) – spisovatelka a politická vězenkyně, prof. Růžena Vacková – historička umění, politická vězenkyně. Dáma české kultury: prof. Zuzana Růžičková – cembalistka, MUDr. Marie Svatošová – lékařka a spisovatelka.

Rytíř české kultury In Memoriam: Bratři Čapkové, Karel Pecka – spisovatel a politický vězeň, Pavel Tigrid – spisovatel. Rytíř české kultury: Svatopluk Karásek – evangelický duchovní a písničkář, Otmar Oliva – sochař, Ed Vokurka jazzový houslista.

Mecenáš české kultury: MUDr. Karola Hejlová – pracovnice Amerického fondu pro čs. uprchlíky a MUDr. Vilém Hejl – redaktor RFE, Leoš Válka – zakladatel a ředitel Centra současného umění DOX.

Doporučuji věnovat hodinu tomu nejpodstatnějšímu z dvouhodinového večera, zejména děkovné projevy laureátů či jejich zástupců. Veřejnoprávní ČT jako sponzor MENE TEKEL zařídila, aby tento vzkaz minulosti, tak aktuální pro dnešek, zůstal pro diváky televize utajen...

  

 

Hnutí ANO má našlápnuto k jasnému vítězství v podzimních volbách!

Babis JAB knihaBabiš věcně kritizoval ostatní strany a článek z webu ČTK rychle zmizel?!

Článek byl delší, s názvem Babiš kritizoval ostatní strany, prý se spojují proti ano. Chtěl jsem z něho včera vytáhnout podstatné myšlenky a návrhy, oslovující zdravý rozum občana a voliče. Místo článku se objevil nápis – „Litujeme, tento článek není v naší databázi.“ – a už „nebyl“?! Zato se objevil nový – Opozice i ČSSD kritizují Babišův projev na Sněmu ANO. Zkrácená verze zmizelého článku je ZDE. Kdo by s těmito názory a návrhy Babiše nesouhlasil? To je přesně to, co oslovuje voliče! Zasahuje snad ČTK už do volebního boje?! Když na webu ANO nakliknu na tento zmizelý článek, objeví se link na ČTK se správným názvem článku v linku, ale s jiným názvem a obsahem - Babiš zůstává v čele ANO, navrhl snížení daní i počtu zákonodárců. Jasný důkaz manipulace! Nedělejme si žádné iluze, nastávající volby budou pořádný „masakr“. jde o MOC – udržení si moci za každou cenu darebáky proti získání moci slušnými ve prospěch občanů a země.

Jan Antonín Baťa - O budování státu pro 40 miliónů ( také autoritář pro premiéra Sobotku?!) – takto Jan A.Baťa  plánoval D1 už v roce 1937!!! - Mozek má jen člověk, ne „masy a lid“…

 

 

Dnes uplynulo 69 let od násilného převzetí moci komunisty 25.února 1948

JANUV ZAKONZ dokumentů CIABenešův politický vývoj (15.ledna 1948) – Komunisté se obávají čestných vlastenců (23.září 1948) - RFE Fulton Lewis jr. přepis vysílání (27.prosinec 1957) !!!

Následovalo 227 rozsudků smrti, 205 486 rozsudků odnětí svobody z politických důvodů, přes 300 zavražděných na hranicích střelbou, minami, psi, nebo elektrickým proudem, zemi opustili statisíce nejlepších a nejschopnějších…

… Počkejte až bude zaveden socialismus, dospěje se k nádherným věcem. Za vlády rovnosti, a blíží se, sedřou za živa kůži ze všeho, co nebude pokryté bradavicemi. Co záleží davu na umění, básnictví, slohu? On toho vše­ho nepotřebuje. Skládejte mu odrhovačky, pojednáni o práci ve vězeních, o dělnických městech a hmotných zájmech okamžiku. Proti tomu, co je původní, je ustavič­né spiknutí, hle, co je třeba vbíti si do hlavy. Není podle socialistů ideálem státu jakási obrovská nestvůra, která pohltí každou osobní činnost, každou osobitost, každou myšlenku a která bude řídit vše­chno a dělat všechno? …

Vrchní velitel armády president Edvard Beneš v roce 1939 nevydal rozkaz bránit zemi, ačkoliv se bránit chtěla. Tady se mravní páteř národa zlomila a už nenarovnala. Nezavelel ani v roce 1948. Komunisté se tak bez odporu dostali k moci a začali mravní a materiální devastaci země. S následky se potýkáme dodnes. V podzimních volbách máme velkou šanci demokratickými volbami odstranit tyto zástupce zločinné, komunistické ideologie z Parlamentu. Byl by to ten nejlepší vstup a gesto naší vyspělosti, vyslané ke 100. výročí založení Československa v roce 2018. Proto má smysl jít k volbám. Jsme to dlužni všem obětím komunistického režimu. DOBROU VOLBU!

V Americkém centru o Donaldu Trumpovi

AC Trump Z mnoheho jeden 230217PLURIBUS UNUM – Z mnohého jeden

Debata se konala 23.února. Nepřinesla nic nového a neznámého, ale několik zajímavých informací zaznělo o schopnostech a charakteru Donalda Trumpa. ByloAC Trump paneliste 230217 plno, poprvé bylo dění přenášeno do druhé místnosti. Např. při deregulaci razí zásadu za jeden nový předpis či zákon dva staré zrušit. Údajně 26 milionů Američanů nemá mít zdravotní pojištění (nezaznělo, že základní péči mají skrze dobročinné organizace sponzorované bohatými, zajištěnu). Z cca 500 důležitých míst ve vládě je zatím obsazeno jen cca 30. H. Clintonová nenavštívila státy, kde neměla voliče.

Clintonová není Baťa. Před volbou starosty Zlína ho komunisté nepodporovali – šel s nimi debatovat na jejich schůzi a všichni komunisté ho poté volili. Trend je stále jasnější – do politiky vstupují podnikatelé. Ne kvůli penězům, ale že už se na to plýtvání a rozkrádání i vsstních peněz, nemohou dívat. Diplomat Petr Kolář přirovnal Trumpa výstižně jako „jehlu v zadku“, který se také hned instinktivně stáhne a snaží se jehlu vypudit. Na odchodu připomněl i to, že president Trump jmenoval svým spolupracovníkem člověka, který ho ve volební kampani hrubě urážel. To také něco vypovídá o charakteru člověka.

Hostem Paměti národa poslanec Miroslav Kalousek

Lucerna Kalousek Kroupa 200217Debata se uskutečnila v Lucerně v pondělí 20.února 2017. Moderoval Mikuláš Kroupa, zahájil předseda Kolegia Paměti národa Jan Dobrovský. PořídilLucerna Kalousek Kroupa a Dobrovsky PN 200217 jsemzvukový záznam z vystoupení M. Kalouska a z následné debaty.

Úvod byl docela zajímavý, kdy mne překvapila poněkud nedůstojná reakce předsedy Kolegia paměti národa Jana Dobrovského, (viz začátek zvukového záznamu), kdy na moji v dobrém míněnou radu, kdy nebyl slyšet, reagoval slovy: „Já si s tím poradím, já vím, že Vy umíte dávat rady. Jsem rád, že sedíte v první řadě, protože se můžeme dočkat i nějaké legrace dnes večer.“ Dost mne překvapilo, že Mikuláš Kroupa , ředitel a zakladatel Post Bellum, jehož práce zasluhuje úcty, moderoval v pohorkách?! Ale i do Národního divadla se už dnes chodí v „keckách“… I tady ztrácíme paměť, bohužel i ti, kteří by ji ztrácet neměli… Těch překvapení bylo více, jak se můžete dočíst níže.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama