Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 19.11.2017 16:17
  Pan Godzila jednak není práskač jako pan Šinágl, jednak na ...

  Číst dále...

   
 • 19.11.2017 08:30
  Divím se, že pan Dvořák, alias pan Godzila, nepodá sám podnět ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 19:05
  Jasně, udávat se nemá, ale hlásit se to musí! Hlavně, že ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 13:53
  Bohužel je stále dost lidí, kteří nerozlišují mezi udavačstvím ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 13:26
  Ještě napište, pane Šinágl, že by zrovna Vám, pro kterého ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 08:25
  Rozhorčených je jistě mnoho, ale kdo sám koná a naplní svoji ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Godfrey Bloom člen EP – kdo s jeho slovy nesouhlasí?

Vysoce odpovědné funkce vyžadují odpovídající podmínky. Nadstandardní výhody přitahují osoby, pro které je hlavním cílem dosažení těchto výhod. Bez silných a schopných osobností se nemůže nic posunout dopředu. Slabé osobnosti, dříve či později, zavedou organizace i společnost do zkázy.

Byl by Karel IV. „Největší Čech“, na nás dnes hrdý? Jsme mu hodně dlužni!

Kubisova soul avers „Neoblomné a plíživé oslabování schopnosti jedinců stát se démem a prosadit změnu, jejíž legitimnost plyne z představ o životě sdílených většinou, je v současnosti největším ohrožením demokracie.“ - O hodnotách mluví kdekdo, ale kolik z nás jimi dnes skutečně žije? Kde je svornost, spojit se ve jménu vyššího přes všechny osobní rozepře? Naše duše vypadají jako naše lesy, plno nahromaděných „odpadků“, které brání zdravému, normálnímu růstu.

Vzpomeňme, jak Západ vítal naši „sametovou revoluci“, jak jsme se „odvděčili“ krádežemi v západních obchodech? Naše mládež „vyniká“ v EU v konzumu cigaret, alkoholu, drog. V EU vedeme v nakupování ve slevách, rveme se o poslední lahve levného rumu či vajíček - a nestydíme se za to! To je ten náš egoismus, myslíme především na sebe. Brání tolik potřebné svornosti. Mohou se potom politici chovat jinak? Jsme vytrvalí v utrpení, ne v úsilí o lepší, ochotni bojovat, riskovat, obětovat. Sejít se jednou za čas na náměstích nepomůže. Máme na co navázat a být hodni našich slavných předků Jana Husa, Karla IV, J.A.Komenského, TGM, bratří Tomáše a Jana. A.Baťových, Věry Čáslavské a dalších. Kdo z těch, kdo dnes demonstrují na Václavském náměstí v Praze vyvěsil na svém domě či za svým oknem vlajku České republiky?

Poslechněte si MODLITBU č. II. Marty Kubišové – její skvělé CD SOUL je darem nám, naší zemi a novodobou výzvou, tak jako MODLITBA č. I. v roce 1989!    

 

Sedmičky Josefa Lady 1887-1957-2017

Lada stul a CT 141117Galerie Tančící dům od 15. listopadu 2017 přináší výjimečnou výroční výstavu jednoho z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších českých umělců 20. století - malíře,Lada citat 141117 kreslíře, ilustrátora, spisovatele i scénografa Josefa Lady (1887-1957), který velkou část svého života strávil shodou okolností právě v pražském Podskalí, jehož je dnes světoznámá architektura Tančícího domu dominantou.

Ladova všestranná tvorba bude ve čtyřech galerijních patrech k vidění až do 1. dubna 2018. Ojedinělost projektu spočívá v unikátním' skloubení standardního, vysoce odborného průřezu dílem (téměř 400 originálů z oblasti malby a kresby, pocházejících z prestižních galerií i soukromých sbírek) s moderními multimediálními a interaktivními prvky soudobého výstavnictví (trojrozměrné modely, Ladova pracovna, figuríny s kostýmními návrhy, nápadité konstrukce pro děti související se slavnými ladovskými ilustracemi, hrací kout pro nejmenší atp.). Součástí expozice bude rovněž promítání filmů (z produkce České televize, Krátkého filmu aj.), prezentace autorských knih Josefa Lady a podrobné materiály týkající se umělcovy spolupráce s dalšími autory, významnými představiteli české kultury.

Havlíčkův Brod 11.11.2017: Uctění památky plk. Vladimíra Chadalíka, hrdiny z 21.srpna 1968 – v symbolický „Den válečných veteránů“

Chadalik Radomir„Národ, který není ochoten umřít za svoji svobodu, nemá na ni právo.“ – „Dnes pocit národní hrdosti a odpovědnosti za národ, byť z hlediska sebezničení, jeHB 1 50 1968 pametni medaile 111117 nulový.“ – „To je náš odkaz budoucím generacím.“

Byl to výjimečný večer o výjimečném člověku. Stojí za to poslechnout si celý zvukový záznam, doplněný třemi videi. Na POZVÁNCE si můžete přečíst program. Moderoval i komentoval Jan Schneider, redaktor LN.

Mladý historik Petr Tvrdý (od 3:30 min.) promluvil skvěle. Začal citací Vladimíra Vysockého: „Jsou věci, které se nesluší říkat v sedě“, kdy připomenul neskutečný příběh plk. Vladimíra Chadalíka. Po něm promluvil vojenský historik Daniel Povolný (od 19:50 min.), který připomněl dobu a co vše se odehrávalo na území ČSSR v době okupace vojsky Varšavského paktu. Vystoupení bývalého vojenského prokurátora JUDr. Miroslava Kříženeckého (od 40:40 min) bylo velmi zajímavé, stejně jako informace Jana Schneidera o tom, co se dělo v Německu a jak důkladně pracovaly jeho tajné služby (od 59 min.). Stojí za poslech citace z německých dokumentů a výpovědi plk. Chadalíka, které jen potvrzují jeho skvělý charakter a vlastenectví. „Porušil rozkaz, ale splnil přísahu“, jak na závěr připomněl plk. Miroslav Havelka. Jeho čin naplňoval tzv. „špagátovou kvalifikaci“: důstojník, letadlo, cizina. Na místě natáčela po dva dny TV Barrandov, která odvysílala dvě krátké reportáže v hlavních večerních zprávách 10 a 11.listopadu.

Hovoří manželka plk. Vladimíra Chadalíka paní Alena Chadalíková

Zeman je nemocny stařec a kolaborant. Měli by ho soudit za velezradu

Rozpad osobnosti sleduje u prezidenta Miloše Zemana europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. Pobouřily ho jeho výroky na jednání Rady Evropy minulý týden. Hlava státu na nich anexi Krymu k Rusku prohlásila za hotovou záležitost. Štětina zpochybňuje prezidentovo zdraví, mluví o kolaboraci a na stole by se podle něj měla objevit i senátní žaloba na hlavu státu za velezradu. Na základě čeho obhajuje takto krajní instrument? Jak velkou roli v Evropské unii hrají proruští politici? A proč v souvislosti s Bruselem hovoří o eurokomunismu? Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama