Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 24.03.2017 10:23
  Děkuji Vám za uznání mé práce paní Princová. Připusťte, že ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 09:32
  Pane "Jakube" a nechováte se Vy jako "estébák", kdy napadáte ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 01:58
  Pane Sinagl, co je s Vami, jste nemocny? Podle Vasich clanku ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 18:29
  Pane Šinágle, byla doba, kdy jsem hltala Vaše názory a sledovala ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:29
  Kalouska nikdo slušný a normální nevolí - volí se kandidátka.

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:20
  Nechci opakovat co již napsali přede mnou, ale Kalousek nepatří ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Stanjura = tlučhuba, aneb soudružsky a jednotně: „Všichni v jednom šiku, za korupční republiku!“

LN Ne zrovna katolicke ale prakticke 220317Rozpočtový výbor Sněmovny „griloval“ 8.března Babiše. Těch 5 minut vypoví vše o „kvalitě“ naší politické scény. Toto se nedá předstírat, to je skutečnéLN PP Pracky ruskych penez 220317myšlení, způsoby a projevy 6.cenové skupiny občanů zákonodárců! Neumím si představit, že by v přímé volbě takováto „intelektuální nemehla“, mám-li být slušným, obstála.

Stanjury, Kalousky a jim podobné nikdo slušný a normální nevolí – „volí“ je kandidátka, na kterou voliči nemají žádný vliv! Proto máme tolik "budižkničemů" v parlamentu. Je třeba v budoucnosti změnit volební zákon, aby se jejich počet v Parlamentu omezil na únosnou míru. Bohužel zcela tomu zabránit nelze - ani nejlepším volebním zákonem - dokud nezačnou fungovat i nepsané zákony mravní. Ty jsou znakem vyspělé společnosti. Oba představitelé MF byli jejími skvělými reprezentanty - a skvělou vizitkou ministerstva. Nejsou zdaleka sami. Návštěvou MF či sídla Agrofertu poznáte skutečnou firemní kulturu. Připomínají firmu Baťa. Ta dobře věděla, že bez kvalitních, motivovaných spolupracovníků, není možné vybudovat kvalitní firmu – stejně jako bez kvalitních občanů zákonodárců kvalitní a prosperující stát!

 

Opustil nás pravý Moravan Bohumil Gabrhel…

Gabrhel Bohumil parte 090317S dlouholetým kamarádem jsme se rozloučili v pátek 17.března 2017 ve Starém Městě v chrámu Páně sv. Michaela. Bohúš byl plný sil, života, humoru, životníhoBohous kostel 170317 optimismu a velmi moudrý. Bohužel zákeřná nemoc byla silnější. Měl velký smysl pro spravedlnost a bojoval proti bezpráví. Jeho neúprosný, roky trvající boj proti nespravedlnosti, kdy stavba mostu u jeho restaurace „Salaška“ porušila její zdi, už nedokončil – nemohl, protivník byl nad síly jednoho člověka. Pomáhal jsem Bohúšovi jak jsem mohl, tak jako jsme v důvěře pomáhali panu Hučínovi na jeho soudech, kde jsme se spolu seznámili. Pan Hučín mu nepomohl, ačkoliv mohl a měl. Právem se proto od něho odvrátil, stejně jako tomu bylo u mne…

Muzikanti na pohřbu byli skvělí, hráli před zádušní mší i po ní. Mne zaujal jeden moment, který ukazuje rozdíl mezi Moravany a Čechy – moravští muzikanti pili svoji slivovicú s láhve schované pod bílým, vyšívaným šátkem. To se v Čechách nevidí, kdy se pije z „neošátkované“ lahve rumu…

 

Tak demokracie nefunguje, když má každý jen tu svoji…

Metro HN holub 180317Natočeno 17.3.2017 na stanici Metra Hlavní nádraží. Vystupující z Metra s naprostou samozřejmostí odcházejí nejkratší cestou zákaz-nezákaz. Je to pro ně naprosto přirozené, stejně jako pro občany vyspělých demokracií naprosto přirozené řídit se pravidly stejnými pro všechny a jejich dodržováním umožnit fungování skutečné demokracie. Další ukázka dědictví totality, která nás naučila „dodržovat a nedodržovat“. Bez dodržování a ctění pravidel nefunguje nic – ani demokracie. Napadá mi heslo Jezuitů: „Zachovej řád a řád zachová Tebe.“ – tedy i demokracii a svobodu. Chceme-li, aby platila naše práva, nelze toho dosáhnout porušujeme-li jiná. J.Š. 19.3.2017

 

Sjezd ČSSD = sjezd pokrytců, lhářů, podvodníků, zločinců a korupčníků

CSSD pucisteStrana která chce oslovovat slušné lidi, jak tvrdí ve svém prohlášení musí být pravdivá. A být si vědoma, že, dokud nezaplatí své obrovské dluhy, o kterých nemluví, nemůže oslovovat slušné lidi - Babiš na sociálních sítích po oznámení volebních výsledků sjezdu poznamenal: „Gratuluji "korupčnímu komandu Březina - Poche – Hulinský, ke zvolení oligarchie Sobotka - Pokorný - Chovanec - Růžička" - Podle mého názoru je ČSSD u nás trojským koněm, který má otevřít vrata do vysoké politiky komunistům a Rusům.

Vedení ČSSD odmítlo uznat pravomocný rozsudek a zaplatit JUDr. Altnerovi 327.000.000,-Kč! Bývalý ministr za ČSSD Jan Mládek, také nerespektoval pravomocný rozsudek přes dvě nařízené exekuce! Předseda ČSSD a předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka se nestydí veřejně přiznat, že si na svůj byt našetřil z poslaneckých náhrad! Stranu s takovýmto vedením a lidmi může volit jenom hlupák a magor, resp. duševně nemocný člověk – a samozřejmě ten, kterého strana dobře „vykrmuje“. ČSSD svým sjezdem úspěšně zahájila svoji vlastní likvidaci a šetří Hnutí ANO peníze na volební kampaň. Tak dopadne každá strana, která ztratí kontakt s realitou, občany a upne se především jen na službu sobě. Pořádný výprask na podzim ČSSD nemine, jinak bychom museli vymyslet ještě výstižnější název než je tzv. „Banánová republika“!

Je nevlastní syn Heleny Vondráčkové velkopodvodník - otec Martin Michal?

MS Praha obhajci obvineni 100317Dne 10.3.2017 začalo u MS Praha projednávání údajně největšího daňového podvodu v ČR. Veřejnoprávní ČT se podle očekávání nedostavila a naplnila takMS Praha Antonin Michal 100317 plně svoji veřejnoprávní „neslužbu“! Z médií se dostavily pouze SEZNAM a iDNES. Na tento rok je naplánováno 21 soudních jednání!

Níže tři videa ze začátku a konce čtení obžaloby státním zástupcem a odchod obžalovaných. Sofistikovanost podvodu nápadně připomíná praktiky používané Martinem Michalem. Na videu iDNES syn svého otce nezapře. Vystupování obžalovaných budilo spíše dojem, že jsou spíše dobře zaplacenými tzv. „bílými koňmi“ a že skuteční organizátoři jsou veřejnosti utajeni? Soudkyně JUDr. Monika Kříkavová odvedla dobrou práci. Věřme, že se soud dobere pravdy a odsoudí pachatele podvodu. Čtení obžaloby trvalo od 9:30 hod. do 11:20 hod. Bude trvat roky, než se veřejnost dočká rozsudku… Zvukový záznam celého soudního jednání (2 hod. 52 min.).    

  

Kalendář událostí

so bře 25 @14:00 -
Plzeň RAF - pamětní deska: 100 let Ladislava Světlíka
po dub 10 @14:00 -
VS Praha: Martin Michal a TEREX

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama