Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 17.12.2017 01:08
  Předstírat veřejný zájem o ČT, chodit na schůze její rady ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 22:24
  Estas são as máquinas dos grandes jackpots.

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 15:26
  Veřejnost má v na RČTV připravené židle v době kdy probíhá ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 12:31
  "Zasloužilý" ředitel ČT Dvořák dostává, už po kolikáté každým ...

  Číst dále...

   
 • 15.12.2017 09:38
  Pan Kubík nečte pozorně. Dochází k závěrům, které z ...

  Číst dále...

   
 • 14.12.2017 15:57
  Pan Michálek už zcela ztrácí soudnost, jako by se chystal do ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Ruské účty zasáhly do německých voleb na straně AfD: „Pokud zůstanou u moci, bude za pět let občanská válka.“

AFD FBDeník Bild přinesl ve své internetové verzi zprávu, že sociální sítě německých uživatelů jsou zaplaveny protimerkelovskou kampaní z účtů, které jsou vesměs falešné nebo které se již dříve vyznačovaly šířením proruské propagandy.

„Od soboty jsou v činnosti stovky robotů, neboli automatizovaných účtů pro sociální síť Twitter. Zasahují do kampaně na podporu Alternativy pro Německo (AfD). Mnoho z nich pochází z Ruska,“ píše nejpopulárnější německý zpravodajský server. V sobotu odpoledne kupříkladu zveřejnil účet s názvem „@RenateBiller“ zprávu s obsahem: „Pokud zůstanou u moci, pak za pět let bude občanská válka.“

Na první pohled by to nebyl žádný velký problém. Ale: Účet otevřený před několika dny má jen šestnáct followerů, avšak za dvanáct hodin získal pro svou zprávu 641 retweetů a 643 lajků. Podle odborníků je to u neznámého účtu nepřirozeně vysoká odezva. Stovky účtů, které tyto zprávy šíří, přitom pocházejí z Ruska, mají ruské nominální názvy a skládají se z náhodně se objevující kombinace písmen a čísel.

A co jiného se prostřednictvím těchto účtů běžně šíří? Jedná se o účty, které běžně šíří ruská reklamní sdělení: Reklama na nemovitosti a auta v Rusku, ruské pornografické webové stránky a také urážky ruských opozičních vůdců. Nyní se však na nich náhle objevila volební kampaň německé antiimigrační strany AfD.

Deník Bild také dokládá aktivitu ruských účtů sledováním uživatele s názvem „teletubbies007“ . Ten publikuje tweet každých 20 sekund s volebními zprávami o AfD nebo s hláškami plnými nenávistí proti Angele Merkelové a dalším politikům a stranám. To také naznačuje, že je to „inteligentní“ robot, který chce vylepšit volební výsledek AfD.

http://forum24.cz/ruske-ucty-zasahly-do-nemeckych-voleb-na-strane-afd-pokud-zustanou-u-moci-bude-za-5-let-obcanska-valka/ + USA!

P.S.

Z "Fakenews" se stal pomalu „internetový průmysl“. Byl o tom nedávno pořad na ARD, sám jsem žasl. Samozřejmě, že mezi milionem uprchlíků nemohou byt všichni „svatí“, ale dělat z přirozené kriminality menšiny ze všech kriminálníky je odpudivé. Bohužel to u většiny funguje. Útočí se na lidské pudy, strach a obavy. Proto uspěla AfD - u nás má podobnou šanci populista Okamura. "Strach je největší hnací silou této země", řekl velvyslanec Německa už po vzniku ČSR ve 20.letech. Když po roce 89 jezdili Češi na Západ, kradli tak, ze např. Rakušané vyvěsili v obchodech tabule "Češi nekraďte". Možná tato menšina byla procentově větší než menšina muslimských uprchlíků, porušujících zákony a dobré mravy...

* * *

Václav Klaus i po německých volbách ohlásil vítězství. Truchlivý konec politika

… Populisté si nevedou v Evropě tak dobře, jak by si nositel Puškinovy ceny obdržené od samotného Vladimira Putina, exprezident Klaus, přál. Rusko pořád ještě nemá na zahraniční volby takový vliv, jak by si přálo. Bylo by ještě zajímavé vědět, proč se Klausovi nepovedlo získat u nás žádnou použitelnou podporu od nějaké politické strany a ani si žádnou nezaložil. Ani zpětně ovládnout ODS se mu nedaří. Je to truchlivý konec.

* * *

Merkelová, Schulz a Sobotka

Srovnávat německé volby s českými je náročné, protože ČSSD (nebo alespoň premiér Bohuslav Sobotka) má mnohem blíže k CDU Angely Merkelové než k sesterské SPD. Nelze dohledat žádné oficiální zprávy o tom, že by se Sobotka a Martin Schulz setkali na úrovni předsedů sociálně demokratických stran. Se Schulzem se nepotkali ani Milan Chovanec (jako pověřený předseda ČSSD), ani Lubomír Zaorálek (jako volební lídr). Možná i proto uvítali Sobotka se Zaorálkemvítězství Merkelové způsobem, jako kdyby vyhrála jejich sesterská strana. To se ale samozřejmě nestalo. SPD výrazně ztratila a ohlásila odchod do opozice. Sobotka na Twitter napsal, že rozhodnutí rozumí, protože SPD sice ve velké koalici prosadila svůj sociální a proevropský program, body za to ale opakovaně sklidila CDU. Skoro jako by si Sobotka najednou uvědomil, jaká je situace jeho vlastní strany, a začal voliče připravovat na osud podobný tomu SPD. 

* * *

Facebook pomohl Trumpovi a AfD k vítězství. Je to nepochybně práce Ruska. Nikdo, kdo zná dobře ruské dějiny o tom nepochybuje. Hybridní válka je v plném proudu a s ní i manipulace s občany-voliči. Rusové umějí pracovat  sofistikovaně s lidskými pudy a strachem. Chci věřit, že tím nechtěně pomohli, aby stávající úpadek morálních hodnost byl zastaven, praktiky, které Rusko zavádí do politiky byly utlumeny a staly se méně nebezpečnými. To by pomohlo ve svém důsledku nepochybně i Rusku. Rusko je součástí světové politiky a nelze ho ignorovat. Politika musí opět prosazovat morální hodnoty s patřičnými, nezpochybnitelnými nositeli. Jinak se zřítíme do krize všichni, tzn. celý svět. Je třeba řešit celosvětové problémy. Ty nemůže řešit korupce, bezcharakternost a jen síla peněz. I stupeň morálky bude určovat směr, kam se světová politika bude pohybovat. Za peníze nelze koupit všechno a už vůbec ne morálku a dobré mravy. To je odpovědností nejen politiků, ale i každého občana. Jen tak se může opět vzbudit naděje a svět opět neřešil nahromaděné problémy válkou na kterou doplatíme všichni. Náskok „zisku a peněz“, který morálku ubíjí a ničí, musí být dohnán, nechceme-li, aby se svět zřítil do další katastrofy ze které už by se svět nemusel vzpamatovat.

Doba si žádá silné osobnosti v politice, schopné jednat v zájmu společnosti, ne v osobním zájmu a v zájmu nemravných zisků mocných a vlivných. Nenastane-li vláda rozumu, nezapomínejme, co v minulosti dokázaly vlády nerozumu. Každý občan nese svůj díl odpovědnosti.   

 

Jan Šinágl, 26.9.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama