Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 18.02.2018 23:55
  Heerlijke neuken met zijn vrouw en het buurmeisje.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 20:30
  Os nossos clientes voltam sempre a contrɑtar! Sinta sse livre ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 19:49
  Odpůrce proti komunismu MILOŠ KOPECKÝ – KOMUNISTŮM na IV.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:56
  Lidé, kteří určují kam do programu TV zařadit, tu a tam ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:25
  Povídat si umíme. Psát také. Jako vždy stěžovat si a kritizovat.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 10:11
  elita Charty77 na snídani u Mitterranda 9.prosince 1988: Husák ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Televizní štáby navštívily Josefa Mašína (85) v Ukře (dříve NDR)

MAŠÍNOVI – premiéra na ČT1 (15.10.2017, 20:00 hod.)

Dva televizní štáby v Německu, jeden dostal slovo! Televizní štáby Gavendy a Šídla. Ten první se musel spokojit s prováděním Zdeny Mašínové, ale ten druhý, Šídlo! To byl úlovek - Antibabišovský. Ta cesta do Aukra se mu opravdu vyplatila! Mašín proti Babišovi! Za to bude velká odměna a uznání Šídlovy práce v hnutí Antibabiš!

Josef Mašín je asi poslední žijící hrdina z pětičlenné skupiny, která v roce 1953 prošla ilegálně, a nakonec ve třech, z Čech až do Západního Berlína k Američanům.                               

V jedné z nejhorších situaci se ocitli na nádraží v Ukře, kde čekali v místnosti, jež měla jenom jedny dveře, na vlak směrem k Berlínu.                                                                                       

  Tehdy už je pronásledovalo komando Vokspolizei, které se po tomto incidentu rozrostlo na 25.000 mužů, včetně částí Sovětské armády. (Podle pohybu takového ohromného množství vojska a policie se tisk na Západě domníval, že z ČSR se probíjí k Berlínu vojenský pluk z ČSR.) Bylo zajímavým poznatkem o národních náturách Němců a Čechů, že Němci projevovali sympatie a několikrát skupině pomohli, zatímco v ČSR a ještě dnes v ČR většina národa „sežrala“ komunistickou  propagandu o sprostých vrazích, a dodnes se jí drží. Josef Mašín se až dodneška přátelí s jednou rodinou, která jim na cestě k Berlínu tehdy poskytla obrovskou pomoc v nouzi. Navštěvují ho v USA.

Zpět k tomu Uckru.  Celé nádraží zaplnilo asi 200 policistů a jejich velitel s několika muži vnikli dovnitř k těm pěti. Velitel se vrhnul na Radka Mašína, povalil ho na zem a ležel na něm s pistolí v ruce. Radek ale jaksi měl čas vytáhnout svou pistoli a velitele střelit do srdce. Kdyby to byli čs. esenbáci, spustili by palbu na těch pět a vše by skončilo. Ale Němci se nechtěli zaplést do souboje a všichni jako jeden muž, po výstřelu utekli z nádraží kamsi pryč. Pro komunisty v ČSR to byla sprostá vražda otce několika dětí.

Tak tedy na toto nádraží Josef Mašín, se při služební cestě do Brlína, zajede podívat na nádraží v Ukře. Již nepoužívané, ale nezbořené. A po letech poprvé sem za ním přijela ČT a Babišobijec  Šídlo. S nelehkou úlohou, a tu splnil. Skutečně se mu podařil velký úlovek:                                                                                                     

Ve chvíli, kdy J. Mašín nadával na to, že dosud máme trestní zákony, jež jsou kontinuální s komunistickými, a jsme jedinou zemí, z východního bloku, kde není Komunistická strana zakázaná, přiskočil s otázkou: A co říkáte tomu, že bývalý člen komunistické strany je nejdůležitějším politikem v Česku? Na to Josef Mašín, nevěda kdo je Babiš, odpověděl poněkud nesrozumitelně, že to je obraz naší společnosti. (J. Mašín už předtím řekl, že v KSČ byla třetina lidí, kteří byli ve straně jen pro svoji práci a klid.)                                                                     

Ale to se Šídlovi podařil kapitální úlovek. Ta cesta do Aukra se mu opravdu vyplatila! Mašín proti Babišovi! Za to bude velká odměna a uznání Šídlovy práce v hnutí Antibabiš!

S. Vrbík, Zlín, 9. 10. 2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama