Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 18.03.2024 10:57
    U Horáčka jde o podezřelý byznys mafiánů. U matky a syna o ...

    Read more...

     
  • 18.03.2024 09:44
    Gratuluji k drtivému vítězství. Šéf Evropské rady poslal ...

    Read more...

     
  • 18.03.2024 09:38
    Jak šel čas s Putinem. Stárnutí nezastavily ani plastické ...

    Read more...

     
  • 18.03.2024 09:36
    Putinova první reakce na zcela nečekané vítězství ve „volbách“ ...

    Read more...

     
  • 17.03.2024 10:09
    Babiše řeší Sněmovna, ale plebejské přepadení jeho nemocného ...

    Read more...

     
  • 17.03.2024 10:01
    Výroky senátora Čunka březen 2024: Dám příklad: kdo kdysi ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ StatiKdy se dočkáme výstavy o českých pracovních táborech po skončení II. světové války v Praze?! - Deutsches Rotes KreuzLN Holomek 020217 (Německý Červený kříž): 2061 sběrných táborů pro čs-Němce. České údaje: jeden uvádí 221, druhy kolem 500?! Jediná historická publikace v češtině (velmi dobrá) je o táboře v Hranicích na Moravě.

V českém centru v Mnichově začíná výstava o nucené práci

Osudy osob nuceně pracovně nasazených za druhé světové války i dějiny míst, na kterých museli na českém území pracovat, připomíná výstava Ztracená paměť, která začíná v českém centru v Mnichově. Na českém území se do takových nucených prací musely zapojit statisíce lidí. "Lidí, kteří byli kvůli nuceným pracím deportováni do příhraničních oblastí na území předválečného Československa, bylo přes 300.000," řekl ČTK kurátor výstavy Adam Alfons z Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze. Zhruba 240.000 z nich byli civilisté, kolem 70.000 váleční zajatci. Mezi civilisty tvořili největší skupinu občané Československa, kterých bylo přes 100.000. ČRo, 2.2.2017

* * *

ZÁKON Č.181/2007 SB. ze dne 8.6.2007

PREAMBULE

Ten, kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat. Parlament České republiky, vědom si povinnosti vyrovnat se s následky totalitních a autoritativních režimů 20. století, vyjadřuje vůli zkoumat a připomínat důsledky činnosti zločinných organizací založených na komunistické a nacistické ideologii, které v letech 1938 – 1945 a1948 – 1989 prosazovaly potlačování lidských práv a odmítaly principy demokratického státu. Poznání historických pramenů a dalších svědectví o uvedených režimech a událostech k nim vedoucích umožňuje lépe pochopit důsledky systematického ničení tradičních hodnot evropské civilizace, vědomého porušování lidských práv a svobod, morálního a hospodářského úpadku provázeného justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů, nahrazení fungujícího tržního hospodářství direktivním řízením, destrukcí tradičních principů vlastnického práva, zneužívání výchovy, vzdělávání, vědy a kultury k politickým a ideologickým účelům a bezohledného ničení přírody. Vzdělání občanů o těchto tématech přispívá k upevňování demokratických tradic a rozvoje občanské společnosti, současně napomáhá naplňování ideálů spravedlnosti, popsání zločinů a pojmenování jejich organizátorů a vykonavatelů. …

* * *

Zákon zakazuje ÚSTR zdokumentovat zločiny mezi roky 1945 – 1948, jako kdyby masové zločiny existovaly jen za vlády nacistů a komunistů?! Kdo měl tedy na svědomí masové zločiny v letech 1945-1948? Demokratické Československo? Nebo už demokratické nebylo? Neexistují hromadné zločiny, když je nepáchají nacisté a komunisté? Roky 1945 – 1948 už byly plně pod kontrolou Kremlu za spolupráce s čs. komunisty. Páchala se komunistická zvěrstva pod hlavičkou slabocha, zbabělce a kolaboranta Edvarda Beneše, který dělal vše pro udržení své moci a vlivu. Pozdě pochopil, že jsou hranice, za které nelze jít a které respektuje každý skutečný státník. To nepochybně přispělo k jeho předčasné smrti, špatné svědomí, trvalé duševní trauma. Příliš pozdě si uvědomil jakou zkázu a hrůzu připravil své zemi upřednostňováním osobních zájmů zájmům země. Jeho výrok o tom, že raději bude vidět v Sudetech zarostlé kopřivy než jediného Němce, hovoří za vše.

Zákon o ÚSTR je dalším důkazem, kdo je zde stále u moci, resp. kdo ji neztratil a kdo ji nezískal. O tom budou podzimní volby. Záleží jen na nás, zda nebudou posledními demokratickými a začátkem potřebných změn, abychom nebyli „odsouzeni si ji zopakovat“, jak stojí v zákoně výše. Odsoudili bychom se sami. Žádné vymlouvání se na druhé nám nepomůže. Je na čase začít se chovat jako občané a ne jako nad sebou nedůstojně naříkající oběti, čekající věčně na druhé, aby problém řešili za nás.

 

Jan Šinágl, 2.2.2017

* * *

Vystoupil jsem v pořadu ČRo o česko-německých vztazích

Kolik jsme to zažili a zavinili Mnichovů?

Otřesná pravda o naší národní povaze, kterou si neradi, pokud vůbec, přiznáváme…

S Němci přátelství na oko. Na východní obruč jsme zvyklí.

Sudety, naše černé svědomí, se nám připomínají stále více

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)