Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 17.12.2017 01:08
  Předstírat veřejný zájem o ČT, chodit na schůze její rady ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 22:24
  Estas são as máquinas dos grandes jackpots.

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 15:26
  Veřejnost má v na RČTV připravené židle v době kdy probíhá ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 12:31
  "Zasloužilý" ředitel ČT Dvořák dostává, už po kolikáté každým ...

  Číst dále...

   
 • 15.12.2017 09:38
  Pan Kubík nečte pozorně. Dochází k závěrům, které z ...

  Číst dále...

   
 • 14.12.2017 15:57
  Pan Michálek už zcela ztrácí soudnost, jako by se chystal do ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Má divadlo platit za to, že je v televizi?

Mafie v CT avers 2017… Česká te­levize navíc krajské úřady žáda­la o příspěvek s tím, že jde o pro­pagaci regionů, ale už se neobtě­žovala s tímto sponzorským konceptem seznámit příslušná diva­dla. Jejich ředitelé by sotva sou­hlasili s tím, že mají tímto způso­bem přijít o peníze. …

Rok regionálních divadel je velmi kvalitní cyklus České televize, který na­táčí brněnské studio. Vedle krát­kého dokumentu o příslušném divadle nabízí i záznam vybra­ného představení. Cyklus má i slušný divácký ohlas a je také nezastupitelnou dokumentací tvorby regionálních divadel, jichž se celkem tímto způso­bem představilo už třináct. Tady žádné pochybnosti ne­jsou.

Wenzel Jaksch a naše (vracející se) sudetská bída

Jaksch Wenzel… Mnozí volí emigraci, ale většina nikoliv. Drží je na místě dnes až nesrozumitelné vlastenectví a láska k místu a kraji. …

„V německých okresech zuří bída a hlad, jakých tam není ještě pamětníka, bída opravdu katastrofální, tak strašná, že snad zdecimuje jejich obyvatelstvo. (…) Starali jste se nějak o německého dělníka, o německého chalupníčka, o německého řemeslníčka? Usnadnili jste jim nějak život? Ani v nejmenším. Starali jste se upřímně jen o to, aby tam bylo dost českých četníků. Co můžete čekat od těchto lidí, než že se napijí z kalné louže hitlerismu, když jste jim nepodali včas zdravé vody? (…) Ale kdo komedii nehraje, je zbídačelý německý lid; jeho bída je na to strašlivě pravdivá. Kdyby se byla v německém území hned od počátku dělala rozumná sociální politika, která by se upřímně starala o drobný lid, nemusilo by tam být dnes ani vlny hakenkrajclerské, ani fronty sudetoněmecké domoviny; nemusilo být komedie Henleinovy a nemusilo být vlasteneckých odhalovačů jeho „dvojí tváře“. To všecko je babské mastičkaření a čerta starého pomůže. A nebude lépe, pokud nepřijde dalekozraký lékař, který pochopí, že Čech s Němcem může se sejít k upřímné dohodě jen na poli sociálním, dva spolupracovníci na své lepší sociální budoucnosti.“ Milena Jesenská

Sociálnědemokratický politik Wenzel Jaksch („Václav Jakeš“ si neříkal, ale po vzoru Jana Masaryka, který mu tak přátelsky přezdíval, si to představit klidně můžeme), narozený v roce 1896 v jihočeské Horní Stropnici (německy Strobnitz), je jednou z mnoha vynikajících osobností, kterým jejich rodná obec v Čechách dluží důstojnou připomínku. Český Němec (u něhož mimochodem genealogové pro společnou příslušnost k jihočeskému rodu Jakschů nalézají vzdálenou příbuznost se dvěma českými politiky 20. století, Emilem Háchou a Milošem Jakešem), někdejší vídeňský zedník, který (na rozdíl od saského herce Hartmuta Kruga, který ho ztvárnil ve scénách seriálu České století) mluvil česky téměř bez přízvuku a lépe než dnešní politici (důkaz zde na stopáži 25:16), se asi hned tak zařazení do panteonu našich protifašistických bojovníků nedočká.

 

22 amatérů. Piráti vystupují nečitelně a vymlouvají se

PRAHA Olympijské hry do roku 1972 hrály zvláštní hru na amatérský sport. Na jedné straně do zápolení ze zásady nesměli profesionálové ze Západu, z druhé strany železné opony se ale účastnili a vítězili sportovci na plný úvazek. Podobnou přetvářku a schovávání se za status nadšených amatérů teď připomíná česká Pirátská strana.

Amatérsky, v tom nejlepším slova smyslu, se tváří třeba jejich zápisy z kontaktů s lobbisty a politiky na webovém fóru, kde se píše o kdejakém kafi s aktivistou třeba za legalizaci marihuany nebo o tom, že někoho svezl oponent z televizní debaty autem na nádraží. Když ale dojde na setkání s prezidentem republiky, zápis najednou chybí, prý proto, že vše řekla stručná tisková zpráva. Zručně napsaná zkušeným profesionálním PR a marketingovým týmem, který ostatně stál i za jejich úspěšnou plavbou do sněmovny. To samé se opakuje i u důležitého jednání s vedením hnutí ANO a vnucuje se otázka, jestli onen sympatický amatérismus není na pořadu dne, jen když se hodí. Hlavně na omlouvání chyb.

Neskutečná zvěrstva Rudé armády v ČSR!

Zdivočelá Rudá jízda primitivů Českem je stále pro většinu obyvatelstva tabu. Za to o zločinech nacistů nás informuje ČT takřka denně?! PŘEČTĚTE SI !!! (TÝDEN 2.5.2017)

…matku tří malých dětí znásilňovalo několik hodin asi deset rudoarmějců. Žena pak na následky brutálního sexuálního násilí zemřela… Vytrhli novorozence z náručí maminky, utopili ho v rybníce a pak ji znásilnili… 300 let vlády Mongolů zanechalo své stopy. Džugašvili Stalin věděl dobře, proč jejich potomky ze stepí nasadil do prvních řad. Jednoho z jejich velitelů maršála Koněva chválí u nás i v Rusku prezident Zeman. Ocenění vojáků US Army za osvobození od nacistů, se vyhýbá slovně i místně… Nic podobného by si Americká armáda nedovolila. J.Š. 3.12.2017

Za „únos“ vlastního dítěte hrozí tátovi kriminál – za opakované krádeže bandy v hodnotě 14 milionů podmínka a nahradit škodu „podle svých sil“?!

IUSTITIA pada… Jak víš, narodil jsem se v Bolívii a to je už po mnoho let jedna z nejzkorumpovanějších zemí v Jižní Americe. Od roku 1984 jsem vyrůstal ve Švédsku - v zemi, kde korupce je jedna z nejnižších na světě. Vím, co je to právní stát, a nikdo mě nemůže oklamat iluzí demokracie a korupci já poznám na míle daleko. Rodinný soud ve Švédsku je odlišný od rodinného soudu v České republice. Je to jako noc a den. Korupce je jednání způsobem, který je nemorální a/nebo nečestný, a je to korupce, i když člověk neví, že je nemorální nebo nečestný. Bohužel postoj zkorumpované osoby se nedá změnit jen tak, ani když ji budeš tlouct biblí po hlavě. Trvá to generace. - V roce 2013 kradli jen jednou. Tehdy odvezli kabely v hodnotě asi 290 tisíc korun. V dalších letech se však počet případů výrazně zvýšil. O rok později to už bylo osmnáct krádeží, u nichž škoda několikrát přesáhla 300 tisíc korun, v roce 2016 odvezli z firmy kabely celkem sedmadvacetkrát a v roce 2016 to bylo 24 případů. Možná by jich bylo více, ale v listopadu zasáhla policie.

… Zdá se, že zde zavírají každého bez ohledu na to, co provedl nebo z čeho je podezírán, i když by člověk mohl čekat na svobodě a do soudního projednání pracovat. Vůbec to nedává smysl. Zeptal jsem se pana Mečla, proč to tak je, a on mi odpověděl něco velmi zvláštního, že totiž oni chrání sami sebe. Cožpak nemají soudci chránit zákon a práva jednotlivců?? Nese to všechno známky nefunkčního soudního systému. Ovšem sám o sobě ten systém není takto postaven. Pokud se podíváš na ústavu, je velmi podobná těm západoevropským. Problém spočívá v nekompetentnosti státních zástupců a soudců. Viděl jsem to na vlastní oči. Zdá se, že státní úředníci, jako například soudci a státní zástupci, si vytvořili samostatný systém, jiný než který měl být zaveden. Výklad zákona není objektivní, ale místo toho do značné míry závisí na každém soudci, na jeho osobních názorech a nikoliv na jeho odborném objektivním názoru.

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama