Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.06.2017 18:25
  Naprostý souhlas. Jenže koho volit, když ten náš státní aparát ...

  Číst dále...

   
 • 27.06.2017 18:01
  Chápu emoce a uvolnění lidí po skončení války. Chápu i touhu ...

  Číst dále...

   
 • 27.06.2017 15:54
  Možná se chystá zhodnocovat své investice uložené do pozemků ...

  Číst dále...

   
 • 27.06.2017 15:35
  Toto je ukázka, kam se dostala realita v tzv. právním státě.

  Číst dále...

   
 • 27.06.2017 11:10
  Je fakt, ze Angela Merkel Zelene dokonce v necem i predehnala.

  Číst dále...

   
 • 27.06.2017 10:04
  Frank Zappa byl symbolem svobody a koncerty Leningradských ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

14.6.2017: PhDr. Ivanka Kohoutová, Ph.D. a právní zástupce advokát Mgr. Radek Suchý. Nová, dosud nepublikovaná fakta v kauze muslimských šátků!

Suchy Radek a Kohoutova Ivanka

Aktualizováno 16.6.2017: Tři podněty ministru spravedlnosti ČR Robertu Pelikánovi k nápravě flagrantního selhání české justice a policie

Kompletní anabáze příběhu dvou muslimských dívek a žaloby na střední zdravotnickou školu Ruská v pražských Vršovicích.

Tuto hodinu otřesného svědectví doporučuji každému slušnému člověku a daňovým poplatníkům z poctivé práce. Kdo nemá tolik času, alespoň od cca 17 min. informace o mafii VOP Anny Šabatové a od cca 52 min. o neziskových mafiích. Jde v podstatě o politické „neziskovky“. Ti, pro které byly zřízeny jsou až na posledním místě, při vší úctě k těm slušným, které jenom „paběrkují na obrovitém rozpočtu.

META o.p.s. Sdružení pro rovné příležitosti mladých migrantů, ředitelka Zuzana Vodňaská: 2014 dotace 12.000.000,-Kč, na služby 2.700.000,-Kč, na platy 8.000.000,-Kč, 2015 už 21.000.000,-Kč. Nastupující učitel na SZŠ má plat cca 23.000,-Kč. Nedá se vůbec srovnat s platy v některých „neziskovkách“, těmi napojenými na politiky, kdy se obchází zákon o veřejných zakázkách a o výběrových řízeních! Kolik tam asi nateče peněz! ČSÚ 2016: 91.000 „neziskovek“ (dnes spolků), 26.000 pobočných spolků, 510 nadačních fondů a 1574 o.p.s. Za rok 2016 celkové dotace dosáhly 14.000.000.000,-Kč ???!!! Jaká část z těchto peněz asi skutečně pomohla potřebným?! Jsou z různých zdrojů – EU, Norské fondy, Sorrosova nadace atd. Částky jsou mnohdy nedohledatelné a jejich efektivnost v podstatě nekontrolovaná, resp. nezjistitelná, tedy nekontrolovatelná. Že tomu je tak i ve světě připomíná odkaz níže. Demokratické vlády Norska, Švýcarska a dalších zemí už začali aktivně jednat.

Politická pakultura

Kalousek Schwarzenberg Niedermayer

Celá tato pseudokauza, byť se odehrávala na půdě europarlamentu, je nehodna pozornosti civilizovaného člověka - Je proto důkazem neuvěřitelné pokleslosti, respektive přímo právního bezvědomí poslanců českého i evropského parlamentu, když uznají za důvod k jednání „důkazy“, které by sami nepřipustili ani v případě ukradené koloběžky, kdyby šlo o ně.

… Jak po nich potom chtít ještě nějakou civilizovanost, dokonce snad kulturu, která se vyznačuje respektem nejen k zákonům, ale i k normám nepsaným?! Protože skutečně kulturní člověk, zde zmíním Ludvíka Vaculíka, reaguje na takového pavlačové způsoby noblesně. Jeden takový případ – nevím ale, zda se nedopouštím plýtváním perlami, abych opsal politicky korektně své přání, aby si to přečetli právě politici – popsal Vaculík v Českém snáři: Večer přišla Madla z práce a řekla mi, co se povídá: že Pavel Kohout pracuje pro Státní bezpečnost a s ním ještě dalších šestnáct lidí. „Šestnáct lidí na celou republiku, nebo jen na Prahu,“ zeptal jsem se. „Tys o tom neslyšel?“ řekla. „Neslyšel a nebudu slyšet.“

Komunisté souhlasili s odtržením Sudet

SDL CZ StatiPředseda českých komunistů Vojtěch Filip tvrdě kritizuje vicepremiéra Bělobrádka za jeho plánovanou návštěvu sudetoněmeckého srazu v Augšpurku. Údajně jde o provokaci a ponížení českých obětí fašismu. Přitom se ale komunisté jaksi zapomínají hlásit k tomu, že to byli právě oni, kdo před válkou nejvíce podporoval národnostní požadavky sudetských Němcům a jejich právo na sebeurčení.

… První poválečný ministr školství za KSČ Zdeněk Nejedlý zase na shromáždění v Trutnově 5. června 1945 prohlásil: "Problém odstranění Němců z českých zemí začali u nás řešit již husité. Byli jsme jejich odkazu dlouho nevěrni, avšak nyní dovedeme jejich dílo do konce a já vás ujišťuji, že se tak stane zcela po husitsku." O tom, že strana před válkou slibovala německé menšině právo na sebeurčení, se už Nejedlý nezmínil. … Tuhle snahu zamlčet jednu kapitolu stranických dějin evidentně převzali i současní čeští komunisté. Předseda KSČM Vojtěch Filip vyskočí jako čertík z krabičky pokaždé, když si nějaký český politik dovolí mluvit o usmíření se sudetskými Němci, natož aby navštívil sudetoněmecký sraz. Se Sudeťáky se prostě nemluví! Třeba by se pak někdo mohl dozvědět, jak se z proletářského internacionalismu stal komunistický nacionalismus.

Nesmrtelnost aneb Jak člověk vyrazil bohu taktovku z ruky

Prodloužení doby lidského života je spojené s mnoha otázkami. Jde o univerzální lidské právo nebo pouze pro některé skupiny? Kdo o této záležitosti bude rozhodovat? Bude privilegiem majetných? Pokud bude možné lidský život prodloužit, kdo ponese odpovědnost za rozhodnutí o konci dějin Homo sapiens v dnešní podobě?

Digitalizace a automatizace činí lidskou sílu ve výrobě i na válečném poli přebytečnou, a proto není jisté, že bude stát i v budoucnu nabízet všem zabezpečení a ochranu.

Genetická manipulace a biochemické prodloužení života jsou velmi drahé, a proto si je budou moci dovolit finančně silní. Ekonomická nerovnost bude rozhodovat nejen o zdravotním stavu, ale i o délce budoucnosti.

 

Disident Liao I-wu: Zeman Číně podlézá, chová se hůř než prostitutka

Liao I wuSoučasný čínský režim je nebezpečný. A Západ by mu měl připomínat jeho politické vězně. To je názor jednoho z nejznámějších čínských disidentů, spisovatele Liao I-wu, na současnou Čínu. Několik let strávil v tamním vězení a od roku 2011 žije v exilu v Německu. Do Prahy přijel v rámci festivalu Svět knihy. A místy mluvil hodně ostře. Natáčel s ním Lukáš Dolanský.

Děkuji mnohokrát, že jste si na nás udělal čas. Díky, že jste s námi. Děkuji.

Vy o současné Číně říkáte, že je to diktatura mocných. Co tím přesně myslíte?

Tím chci říci, že diktatura Číny je čím dál tím horší. Od roku 1989, od masakru na náměstí Nebeského klidu, je diktatura den ode dne silnější a přísnější.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama