Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 24.03.2017 10:23
  Děkuji Vám za uznání mé práce paní Princová. Připusťte, že ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 09:32
  Pane "Jakube" a nechováte se Vy jako "estébák", kdy napadáte ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 01:58
  Pane Sinagl, co je s Vami, jste nemocny? Podle Vasich clanku ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 18:29
  Pane Šinágle, byla doba, kdy jsem hltala Vaše názory a sledovala ...

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:29
  Kalouska nikdo slušný a normální nevolí - volí se kandidátka.

  Číst dále...

   
 • 23.03.2017 09:20
  Nechci opakovat co již napsali přede mnou, ale Kalousek nepatří ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Legenda Tří králů Václav Morávek: Věřím v Boha a své pistole

Moravek VaclavPRAHA Václav Morávek padl v přestřelce s gestapem. Byl jediným ze slavných Tří králů, kterého nacisté nedostali živého, a stal se legendou odboje. Slovo pistolník u nás Tri Kralovenemá úctyhodný zvuk. A přece se do české historie zapsal velmi úctyhodný muž, protinacistický odbojář s přezdívkou Pobožný pistolník. Štábní kapitán Václav Morávek, jenž padl před 75 lety, 21. března 1942 na Prašném mostě v Praze.

Václav Morávek tvořil s Josefem Mašínem (otcem známých bratrů Mašínů) a Josefem Balabánem skupinu Tři králové. Ten název si nedali sami (mezi sebou si prý říkali Tři mušketýři), ale titulovalo je tak pražské gestapo. Mělo v nich silné protivníky.

Ke 110. výročí narození a 40.výročí smrti prof. Jana Patočky – Udržet svobodu!

Patocka JanDějiny dělají odpovědní lidé, kteří na sebe berou riziko. Počátek svobodné obce se znovu zpřítomnil v zápase o lid­ská práva v Chartě 77 a není náhodou, že jejím mluvčím a signatářem se stal Jan Patočka, protože to souznělo s podstatou filozofie, jak jí rozuměl. V jedné přednášce na podzemním semináři v roce 1974 vyložil Patočka rozdíl mezi „duchovním člověkem" a „pouhým intelektuálem". Duchovní člověk pečuje o svou duši a o duši obce. Je to vzdělanec, jenž na rozdíl od pouhého intelektuála ne­podléhá mocenským tlakům ani populistickým nárokům davu a není ochoten pro dobré bydlo vzdát se svého přesvědčení.

I když se říká, že Patočka byl celý ži­vot teoretik, který se neúčastnil veřejné­ho života, připomeňme, že psal a publi­koval vyostřeně polemické texty už před válkou, například o mnichovské dohodě. Je docela možné, že právě proto mu prezident Beneš po válce neudělil profesuru. Dnešní krize EU spočívá možná také v tom, že většina jejích funkcionářů nemá o tomto hlubším smyslu Evropy jas­no.

… Nejpregnantnějším způsobem podal náčrt svého poje­tí dějin v Kacířských esejích, jež ve vel­kém spěchu a s velkou hutností sepsal v letech 1973 až 1974 a vydal v samizda­tu v roce 1975. Zde vysvětlil své pojetí, že dějiny v silném smyslu začínají teprve v antickém Řecku, kde vznikají svobod­né městské státy, v nichž nevládnou despotičtí vládcové typu egyptských fa­raónů či perských velkokrálů, ale politic­ky soupeří svobodní občané. Až tímto zro­zením demokratické politiky jako svobod­né soutěže názorů opřených o rozumový náhled, a nikoli jen o prastarou mytickou tradici začínají dějiny. Vše, co bylo před­tím a co leckde na světě žije dodnes, patří dle Patočky do období před-dějinného.

Vykutálení „lidovci“ – stejní jako v 50.tých letech!

Dotační byznys ministerského úředníka: projekty z evropských peněz za 32 milionů

Bývalý šéf odboru ministerstva školství Viktor Kubát byl členem koordinační skupiny pro čerpání dotací. Následně z těchto dotací zažádal o proplacení 16 projektů ve výši 32 milionů korun pro svůj spolek. A obce vedené stranickými kolegy.

… Předsedu KDU-ČSL a místopředsedou vlády nechává případ klidným a nespatřuje v chování spolustraníků Kubáta a Svobody žádné pochybení. “Informoval jsem se na to a pan Kubát mi řekl, že ta vaše konstrukce je vadná. Neměli na to žádný vliv a nic neovlivňovali, tím pádem je to v pořádku,” uvedl Bělobrádek. Na dotaz, zda nespatřuje v chování Kubáta střet zájmů, či jeho jednání nevnímá minimálně jako neetické, předseda strany Bělobrádek pouze opakuje: “Pokud o ničem nerozhodují a nic neovlivňují, tak v tom nevidím problém.”

Bankéř, guvernér ČNB a premiér Josef Tošovský za zaviněnou nehodu a tři zraněné 200 USD pokuty?!

Tosovsky FerrariV srpnu 2007 Ruská federace nominovala Josefa Tošovského do funkce ředitele MMF proti navrženému kandidátovi EU. Tošovský prohlásil, že jeTosovsky 3 narazy návrhem Kremlu poctěn a kandidaturu přijal … Od mládí byl Tošovský kandidátem a pak členem KSČ (1976–1989). Podle zpráv zveřejněných MF Dnes v únoru 2007 stal spolupracovníkem StB v říjnu 1986 z titulu své funkce, kdy pracoval jako poradce předsedy Státní banky československé (SBČS)…. 

Dlouhé prsty bývalého guvernéra - Měli by Češi být hrdí nebo znepokojení, že mají někoho s takovou protekcí v okolí světového mocenského centra?

Hospodářské noviny dnes přinesly šokující informaci, že Josef Tošovský vyvázl loni z nehody, kterou způsobil ve státě Virginie nedaleko Washingtonu, s pokutou ve výši pouhých 200 dolarů. Červené ferrari, které řídil bývalý guvernér České národní banky, bylo úplně na šrot (foto zde), a tři lidé byli zraněni, i když ne vážně. Našli jsem inkriminované soudní rozhodnutí. Tošovského původně obvinili z bezohledné jízdy (reckless driving), za kterou hrozí až rok ve vězení, nebo pokuta 2500 dolarů, případně obojí (Class 1 misdemeanor). Státní zástupce ale z neznámého důvodu obvinění překvalifikoval na nesprávný způsob jízdy (improper driving), za který hrozí maximálně pokuta 500 dolarů. Tošovský vinu odmítl a byla mu uložena pokuta 250 dolarů (ne 200, jak uvedly HN).

MUDr. Karel Fortýn, autor objevu století v boji proti rakovině, řekl Právu: „Vytýkali mně, že mi lidi neumírají.“

Fortyn KarelPsal se tok 1957, když mladý, teprve sedmadvacetiletý chirurg Karel Fortýn otevřel na operačním stole pacienta a zjistí, že nádor na žaludku už je příliš velký, než aby bylo možné jej vyjmout. Řekl si, že zkusí udělat aspoň něco: předtím, než pacienta znovu sešil, přerušil přívod krve do nádoru na žaludku. Nemocný, kterému nikdo nedával víc jak půl roku, žil ještě víc, než 10 roků.

Po třiačtyřiceti letech, 4. prosince 2000, souhlasila vědecká rada Českého ministerstva zdravotnictví, s experimentálním ověřením metody podvazování, čili devitalizace zhoubných nádorů na vybraných pacientech.

* * *

Máte po všech těch letech pocit zadostiučinění, že Vaši metodu konečně někdo ověří?

Když jsem to slyšel, řekl jsem si, konečně se probudili. Ale nevyvolalo to u mne žádné nadšení, nebo pocit satisfakce. Víte, po těch všech letech a v mém věku. Já už to tak neberu. Spíš to pro mne znamená uklidnění, že konečně začne někdo využívat výsledky mé práce. Teď už, podle mého názoru, klinické ověření naší metody nic nezastaví.

Kalendář událostí

so bře 25 @14:00 -
Plzeň RAF - pamětní deska: 100 let Ladislava Světlíka
po dub 10 @14:00 -
VS Praha: Martin Michal a TEREX

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama