Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 20.08.2017 01:41
  I lost 30 lbs and am very pleased with myself.

  Číst dále...

   
 • 19.08.2017 21:52
  Low - You will stop playing before you fill out the game.

  Číst dále...

   
 • 19.08.2017 21:04
  Komouš podporuje komouše! Oba si však hrají na antikomunisty ...

  Číst dále...

   
 • 19.08.2017 18:40
  Natural dietary fats were never unhealthy.

  Číst dále...

   
 • 19.08.2017 17:19
  Jeste k tomu dodam - nebudme lhostejni k utrpeni jinych.

  Číst dále...

   
 • 19.08.2017 17:10
  Presne tak, doba jednoho spravneho nazoru skoncila, takze ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Pilota RAF plk. Jaroslava Kudláčka připomene pamětní deska

Kudlacek Jaroslav

www.royalairforce.cz - Výstaviště Brno 12.- 27.října 2017 - je očekávána účast člena britské královské rodiny.Kudlacek pametni deska

Chrudim – Chrudimští si připomenou památku hrdiny zahraničního odboje a v sobotu 19. srpna od 11 hodin na budově základní školy v Husově ulici slavnostně odhalí pamětní desku chrudimskému rodákovi Jaroslavu Kudláčkovi. 

Ten se během druhé světové války stal pilotem 311. československé bombardovací perutě Royal Air Force (RAF). Do řad britských vzdušných sil se z protektorátu dostal přes Polsko, Rumunsko, Egypt a Francii. 

ČRo pochybení přiznal, ČT pochybení nepřizná nikdy

CT a CRo logoČeský rozhlas: Téma podpory rodin a dětí je pro ČR důležité - Šílenost doby: Počet potratů v České republice je alarmující!

Rady Českého rozhlasu a České televize se vyjádřily ke stížnostem europoslankyně Michaely Šojdrové a poslankyně Jitky Chalánkové na nedostatečné informování o Národním pochodu pro život a rodinu v obou médiích. Český rozhlas kritiku obou poslankyň přijal, podle Rady Česká televize k žádnému pochybení nedošlo.

Europoslankyně Michaela Šojdrová a poslankyně Jitka Chalánková, které se obě dubnového Národního pochodu pro život a rodinu osobně zúčastnily, se obrátily na Radu Českého rozhlasu a Radu České televize se stížností, jak obě média akci prezentovala.

Nebezpečný plevel, jenž dal jméno boršči, zaplavuje Rusko

LN Bolsevnik 1 260717MOSKVA/PRAHA Rudá kůže a spousta slz. Chlapce z obce Dunilovo v Ivanovské oblasti Ruska včera vážně popálila rostlina jménem bolševník. Na LN Bolsevnik 2 260717ruských sociálních sítích se strhla vřava. „Rychle do nemocnice! Moje známá na popálení touto rostlinou zemřela, tři dny byla v bezvědomí,“ napsal člen Ivanovské občanské sněmovny a šéf dopravních odborů Roman Kruglov. Má pravdu.

Popáleniny způsobené bolševníkem jsou velmi bolestivé a čas od času končí i smrtí. Případů přibývá. Rostlina v Rusku dosahuje obřích rozměrů a velmi rychle a sebejistě zamořuje obrovská území. Obsazuje i některé obce. Například v Zaokském okrese Tulské oblasti jsou lidé už úplně zoufalí. Bolševník jim tady vyrostl do výškytří metrů a chystá se pohltit cestu, zachvacuje pole a zahrady, roste i uprostřed vesnic. Bolševník se šíří nejen v Rusku, začal pronikat také k sousedům. Je to krajně nebezpečná expanze. Bolševník je nejnebezpečnější rostlinou v Ruské federaci.

Zemřel autor kreslených vtipů a přírodovědec Pavel Kantorek

Kantorek PavelV 75 letech zemřel kreslíř a přírodovědec Pavel Kantorek. Server iDNES.cz o tom informoval jeho bratr Jan. Kantorek po roce 1968 žil v Torontu, kde působil naKantorek mysi a komuniste Ryersonově univerzitě. Vydal desítky knih s kreslenými vtipy, zejména se zvířecí a vědeckou tematikou.

Pavel Kantorek se narodil v roce 1942 v Olomouci. Absolvoval gymnázium v Ostravě a posléze vystudoval fyziku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kantorek se už v 60. letech zapsal jako vynikající kreslíř a humorista. Jeho kresby v letech 1964 až 1968 pravidelně otiskoval Dikobraz a další humoristické časopisy. Za své postavičky schovával politické narážky a po jeho odchodu do emigrace u nás jeho kresby nesměly vycházet. Jiný známý karikaturista Josef Kobra Kučera charakterizoval kresbu dnes už zesnulého autora v předmluvě ke knize Zvířátka pavla Kantorka takto: „Je přímočarý, zachycuje absurdní situace s takovou samozřejmostí, že pochybujete spíše o realitě kolem sebe, než o surrealitě na obrázku.“

Výběr z České pozice LN

Zdice hospoda EET Libertas 070717Dagmar Krylová radí, jak založit klub a vyhnout se EET - Kapitalismus umírá na vlastní předávkování - Přírodní tma už v Česku neexistuje - Stále lze Zdice hospoda EET obchazeni 070717objevovat náboženské absolutno - Posouzení upřímnosti je věcí Boha.

Žádný zákon nebude nikdy dokonalý a už vůbec ne první verze. Reakce na EET ukazuje názorně problém naší společnosti nerespektovat zákony, obcházet je, podvádět, ještě být na to hrdý. Pyšnit se veřejně svoji mravní nevyspělostí a hloupostí, tedy nenormálním myšlením a švejkovskými postoji. Nedivme se, že vládne v naší zemi nepořádek a chaos. Nejsme schopni dodržovat základní pravidla funkční demokracie. Hledáme chyby vždy jen na druhých, zvláště těch, co se snaží situaci zlepšit, ale málokdo u sebe. Tam je třeba začít.

Kalendář událostí

so srp 26 @21:00 -
Hrad Točník. pozvánka na koncert v hradní kapli
st zář 06 @08:30 -
MS Praha: Alter, ALBA a.s., Česká republika
so zář 09 @10:00 -
Šumava: Zhůří...

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama