Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2018 09:39
  1767, inciso III), a partir de que interditos.

  Číst dále...

   
 • 23.02.2018 08:12
  Nepochybuji o upřímnosti názorů slečny či paní Petry. Patří k ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 18:32
  Beneš atentát nepotřeboval, naprostý nesmysl, nebyla to jeho ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 18:16
  Demokratická diskuse končí, pokud se přechází na hodnocení ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 16:48
  Píšete pane Šinágle bez souvislostí. A vy jste chtěl být ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 06:24
  Polský vtip: "Víte jak se pozná, že skončila II. světová ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Praha je základnou ruských špionů, píše britský tisk

Britský týdeník The Observer se zabývá Prahou. Označuje ji za středoevropskou základnu Putinových špiónů. V článku si klade otázku proč jich v české metropoli operuje tak velké množství. Špioni se snaží ovlivňovat média i politiky. Britským novinářům neunikl ani Zemanův výrok o likvidaci novinářů.

Podle Observeru je v celku pochopitelné, proč se česká metropole stala středoevropským centrem ruských špiónů. Česká republika přitahuje Kreml svým členstvím v Evropské unii a v NATO. Praha je zároveň velice příjemné místo pro práci a pro život. Navíc jsou v české společnosti, i přes invazi v roce 1968, patrné silné proruské nálady, a podniká zde i mnoho ruských firem. Kreml si v České republice vybudoval pozici bezprostředně po skončení studené války, když to bylo ještě relativně snadné.

 

Po roce 1989 rozpustila Československá vláda tajnou policii, která byla pod vlivem KGB a začala budovat nové zpravodajské struktury. Trvalo však několik let, než se noví čeští špioni naučili svému řemeslu. Tu dobu využily ruské tajné služby k zapuštění silných špionážních kořenů. České úřady mají poslední dvě dekády obrovské problémy vypořádat se s obrovským rozsahem ruské špionážní sítě.

The Observer se odkazuje na výroční zprávy BIS, podle kterých funguje v České republice přibližně 140 špiónů z nichž 90 procent pracuje na ruské ambasádě v Praze a zbytek na konzulátech v Brně a v Karlových Varech. Autor upozorňuje, že rozsah ruské diplomatické mise je s přehledem největší v České republice. Na americkém velvyslanectví pracuje například jen 70 zaměstnanců.

Do toho se ještě musí připočíst špióni, kteří se do země dostanou jako turisté, nebo jako obchodníci. Zemi navštíví ročně přibližně tři miliony Rusů, proto není pro ruské tajné služby problém své lidi utajit.

Ruští špioni se v zemi podle Observeru snaží rekrutovat agenty uvnitř české vlády a v bezpečnostních strukturách. Dále se pokouší ovlivňovat tisk a veřejné vnímání Ruska. Finančně podporují politiky a strany, které Kreml považuje za spřízněné a šíří propagandu a dezinformace proti EU a NATO.

The Observer taktéž upozorňuje na proruskou orientaci prezidenta Miloše Zemana a vyčítá mu výroky o likvidaci novinářů, které pronesl při setkání právě s Putinem. Autor v této souvislosti upozorňuje na řadu novinářů, kteří byly v putinovském Rusku zavražděni. Proto takové žertování považuje za více než nevhodné.

http://echo24.cz/a/irz4f/praha-je-zakladnou-ruskych-spionu-pise-britsky-tisk

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama