Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2018 11:06
  Привет всем участникам форума! Класный у вас сайт Нашел ...

  Číst dále...

   
 • 23.02.2018 09:39
  1767, inciso III), a partir de que interditos.

  Číst dále...

   
 • 23.02.2018 08:12
  Nepochybuji o upřímnosti názorů slečny či paní Petry. Patří k ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 18:32
  Beneš atentát nepotřeboval, naprostý nesmysl, nebyla to jeho ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 18:16
  Demokratická diskuse končí, pokud se přechází na hodnocení ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 16:48
  Píšete pane Šinágle bez souvislostí. A vy jste chtěl být ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Karel Aster spolupracovník Jana A. Bati

JAB Karel AsterPrávě jsem se vrátil ze setkání s Karlem Asterem v jeho domě v Captiva Island, FL. Byl českým vlastencem za druhé světové války. Krátce před jehoJAB Worlds Fair New York 1939 zajetím spolupracocal s US Army.

Karel Aster je na fotografii druhý zleva v první řadě. Snímek je z jeho absolvování Baťovy školy práce ve Zlíně, cca rok 1936. Karel pravidelně hrál ping pong s J.A.Baťou. Pořídil jsem krátké video a rozhovor s Karlem o jeho vzpomínkách na Baťu. Pořád má velmi přesnou pamět.

Karel je členem naší rodiny skrze Gerbecovu stranu (přes manželku J.A.Bati). Byl také na krátkou dobu jednou ze sekretářek J.A.Bati. Karel Aster pracoval na světové výstavě v New Yorku JAB John Nash with Karel Aster Captiva Island FLfirmy Baťa v roce 1939 až do okupace Československa. Poté byl převeden do Belcamp, MD k firmě Baťa a později převeden do maloobchodní sítě Baťa na Havaji. Byl přítomen na Havaji během japonského útoku na Pearl Harbor. Poté byl umístěný v Bataan u Bati. Byl zajat, když americká armáda kapitulovala. Japonci ho dali do zajateckého tábora a poté dopravili do Nagasaki jako válečného zajatce, kde zůstal do konce války (asi 50 mil od místa, kde byla svržena atomová bomba). Neuvěřitelný příběh. Byl vězněm pro většinu z války za strašných okolností – to můžete vidět v novém populárním filmu s názvem NEZLOMENI (Do podobného zajateckého tábora v Japonsku byl Karel deportován).

Celá stěna v jeho kanceláři je plná medailí z druhé světové války. Přesto nemluví o svém životním příběhu, pokud se ho nezeptáte. Je Čecho-Americký vlastenec a jsem hrdý na to, že jsem ho mohl poznat .

Více o Karlově příběhu na následujícím odkazu - http://americanpowsofjapan.blogspot.com/2015/07/annals-of-mitsuis-miike-mine-karel-aster.html

Karlovi bude brzy 97 let.

 

John Nash Bata, 20.3.2017

* * *

Jan Antonín Baťa versus Tomáš Jan Baťa – zavrženec a umělá modla

… Takže podtrženo sečteno, i svoboda slova a demokracie v České republice si pěstuje podobné neduhy jako její komunistická předchůdkyně a někdy účelově zamlčuje nebo pozměňuje historii. Spoustu škody na tomto poli dělají, bohužel, především některé „nezávislé“ sdělovací prostředky. Ale znalí Moraváci, především ti z okolí Zlína a samozřejmě rodného Uherského Hradiště, vždycky věděli, že Jan Antonín Baťa byl ten dobrý Baťa! V roce 1947 odsouzen jako kolaborant, roku 2007 prohlášen nevinným.

* * *

Baťovy školy práce

Přístav v srdci Evropy

Odkaz a dílo Jana A.Bati stále utajováno, nově i Thomasem Archerem Baťou!

 

J.Š. 25.3.2017

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama