Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.02.2017 11:34
  Děláte pokroky, pane Lindo, rádo se stalo. Přeji Vám klidnou ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 23:43
  Pane Šinágle. Váš charakter jsem pochopil dokonale.

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 15:52
  To je Váš problém, ne můj, pane Lindo, že nejste schopen ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 13:17
  Pane Šinágle. Napsal jste toho hodně, ale jako vždy, mluvíte ...

  Číst dále...

   
 • 26.02.2017 11:05
  Odpověď na dotaz Jirka z 1.2.2017 Uznání metody závisí na ...

  Číst dále...

   
 • 24.02.2017 22:43
  Upozorňuji, že rádobynovinář Fridrich, nešéfuje zpravodajství.

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

SÚ Žebrák pokračuje v devastaci životního prostředí za souhlasu, resp. nečinnosti vedení města!

AC 5 241216Je mi záhadou, čí zájmy v tomto případě byly hájeny Stavebním úřadem města Žebráku – obyvatel a životního prostředí těžko. Je to další zločin na přírodě, flóře, fauně a pokračující devastace životního prostředí, které bylo vytvořeno našimi ještě moudrými a odpovědnými předky. Přenecháme příštím pokolením jenom „krabice a silnice“, krajinu bez lesů, zvířectva a studánek s nepitnou vodou?!

Přikládám odvolaní ke KÚSK Hořovicka ze dne 29.1.2017, odvolání Stroupinské Lípy z.s. a odvolání Děti Země - Klub krajina a památky Křivoklátska, ze dne 8.2.2017. Ve věci jsem podal ZOI starostovi města Žebrák Mgr. Danielu Havlíkovi dne 9.2.2017 - a efektivity parkovacího systému.

Citace z odvoláních: „…Město Žebrák ve svém opatření ze dne 7. 8. 2015 nehájí veřejné zájmy obce! Umístění areálu je v naprostém rozporu s platným územním plánem města Žebrák. Jeho stavební úřad tak porušil zákon dle § 90, písm. A) zákona č. 183/2006.Je třeba mít na paměti, že tento investiční záměr se odlišuje od většiny ostatních z dotčené lokality, a to tím, že je umístěn mimo území vymezené (územním plánem) průmyslové zóny. Jde tedy o její "plíživé" rozšiřování do neúnosného rozsahu a likvidaci prostoru, který by měl být věnován spíše strukturám kompenzujícím existenci sousední velké průmyslové zóny. … Dotčené plochy jsou dodatkem územního plánu obce Žebrák definovány jako plochy zemědělské, určené k zemědělské výrobě. Nejedná se tedy o plochy zastavitelné zařízeními nesloužící zemědělské výrobě….“

Mimochodem stavební práce na místě benzínky začaly už před vydáním stavebního povolení…

Vzpomínáte na krásu krajiny v okolí Žebráku v době ještě před 30 lety, plné, života, flóry a fauny. Dnes už je minulostí a zůstala jen na fotografiích. Jsme součástí přírody, která je naším pánem. Bereme-li jí nezodpovědně její bohatství a krásu, postará se o to, abychom na řadě byli my a především další generace. Naši předkové budovali, aby něco po sobě zanechali. Co „budujeme“ my, co po sobě zanecháme?!

Půda se nedá vyrobit, je nemocná, udržovaná chemií, produkuje stejné, ale kvalitou a chutí už zdaleka ne. Zákonitě bude cena kvalitních potravin stoupat a s ní i cena za léčení v důsledku konzumace nezdravých potravin. Tento nenormální vývoj podobné stavby jen podporují. Záleží jen na nás zda přírodě a tím i sobě pomůžeme, nebo se vydáme dobrovolně cestou do postupné zkázy. Pácháme pozvolna vlastní sebevraždu. Příroda to zvládne - a přežije.  

 

Jan Šinágl, 10.2.2017

* * *

Není kouř jako kouř…?!

* * *

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama