Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 17.12.2017 07:01
  Můžeme jen obdivovat druhé, kteří jasnovidecky vědí předem ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2017 01:08
  Předstírat veřejný zájem o ČT, chodit na schůze její rady ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 15:26
  Veřejnost má v na RČTV připravené židle v době kdy probíhá ...

  Číst dále...

   
 • 16.12.2017 12:31
  "Zasloužilý" ředitel ČT Dvořák dostává, už po kolikáté každým ...

  Číst dále...

   
 • 15.12.2017 09:38
  Pan Kubík nečte pozorně. Dochází k závěrům, které z ...

  Číst dále...

   
 • 14.12.2017 15:57
  Pan Michálek už zcela ztrácí soudnost, jako by se chystal do ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Smrt dítěte 2 dny po očkování?!

Deti ockovaniNíže Vám posílám dva odkazy o úmrtí dítěte po očkování na Slovensku v blízké minulosti. Média, alespoň pokud jsem si všiml, mlčela! Je to příliš okatý nežádoucí účinek vakcinace, než aby jej zveřejnila.

Samozřejmě se opět najde tvrzení, že smrt dítka s očkováním nesouvisí. Jistě, že bez biologických údajů (pitva, laboratoř apod.) nelze tvrdit, že mezi očkováním a smrtí dítěte je příčinná souvislost. Ale pokud to nemohou tvrdit rodiče, nemohou to říkat ani úřady - také ten důkaz nemají; a pečlivě se postarají o to, aby se rodičům do rukou žádné platné informace nedostaly. Napadá mě již jen jedna zvrácená myšlenka, odpusťte mně tu upřímnost: vzal bych nějakou přední vakci-celebritu z ČR či Slovenska, do bezvědomí bych dotyčného ubil železnou tyčí a potom všem svorně tvrdil, že příčinná souvislost mezi jeho zraněním a bití tyčí neexistuje, to přece nelze medicínsky dokázat. Tak hluboko klesli "odborníci" v akademické argumentaci! I kdyby se prokázalo, že očkování skutečně není příčinou smrti, odkazuje celá kauza na špatnou očkovací praxi (nedostatečná anamnéza, žádná kontrolní vyšetření před vakcinací apod.) a proti tomu je třeba se ohradit. Rodičům mrtvého dítka přeji hodně sil a odvahy kráčet životem dál.

Informace ze Senátu, které se ke většině občanů nedostanou !!!

Senat logoV souvislosti s kauzou OKD bude také zajímavé sledovat, zda se potvrdí některé informace o roli pana Sobotky, pana Pokorného a pana Prouzy při rušení Komise pro cenné papíry. Tato instituce, v níž jsem dříve pracoval, totiž zkřížila plány panu Bakalovi.

… Naopak se mi nepodařilo prosadit, aby se krátil plat a cestovní náhrady zákonodárců v době nepřítomnosti, která nesouvisí s výkonem mandátu. To ukazuje, že zákonodárci nemají moc chuti upřednostnit veřejný zájem nad svými finančními zájmy. V Senátu se roztrhnul pytel s ústavními stížnostmi. Někteří senátoři požadují zrušení zákona o registru smluv, další senátoři napadají zákon o střetu zájmů… Přestože podání ústavní stížnosti je legitimní, mělo by se tímto nástrojem šetřit. Pokud by se podávala ústavní stížnost na každý druhý zákon, dával by se signál: „Parlament schvaluje protiústavní návrhy.“ To by kultivaci demokracie moc neprospělo. Když se zkoumalo, proč se dálnice v Rakousku stavějí rychleji než u nás, jeden z uváděných důvodů zněl: „V ČR se podává příliš mnoho žalob“. Téměř každý, kdo se cítí nějak dotčený, si stěžuje, soudí se. Řada senátorů se rozčilovala nad tzv. ekoterorismem. Za vrchol kverulantství z poslední doby ovšem považuji ústavní stížnost senátorů KDU-ČSL a STAN na limit 10% pro koalice. Místo, aby se někteří pánové zamysleli, proč aktuální preference KDU-ČSL klesly na 4,5%, zpochybňuje se ústavní legitimita systému. Tomu říkám „účelovka“. :-) Doufám, že Ústavní soud této stížnosti nevyhoví.   

Krajský soud v Ústí nad Labem 11. 12. 2017: PŘIDĚLENÍ KLASIFIKACE „E“ NENÍ U „PÉTÉPÁKŮ“ NEZBYTNOU PODMÍNKOU PRO PŘIZNÁNÍ PŘÍPLATKU K DŮCHODU

František Nedbal (nar. 1933) z Žatce byl v roce 1953 místo běžné základní vojenské služby zařazen do Pomocného technického praporu (PTP), což byla nezákonná forma vojenského tábora nucených prací. (VTNP) Po pádu komunistického režimu Nedbal jako „pétépák“ obdržel kompenzaci – příplatek k důchodu podle zákona č. 87/1991 Sb. a později i zvláštní příspěvek k důchodu podle zákona č. 357/2005 Sb.

Jenže 15. září 2016 (tedy 27 let po pádu minulého režimu) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) náhle sdělila, že Nedbal sice do PTP byl zařazen, ale neměl přitom přidělenou klasifikaci „E“, označující „politickou nespolehlivost“. Příplatek i zvláštní příspěvek mu proto odňala, takže celkově mu byl důchod snížen o 3.332,- Kč.

Nedbal proti tomu podal u ČSSZ námitky, ale neuspěl. Proto se obrátil na Krajský soud v Ústí nad Labem, kde argumentoval tím, že „politicky nespolehlivý“ podle tehdejších kritérií byl, i když vojenští velitelé mu do posudku napsali: „spolehlivý“.

Neoliberalismus a korupce jako příčiny slábnutí a volební prohry ČSSD

CSSD VedeniRe: - PODNĚT K PROJEDNÁNÍ MANIPULATIVNÍHO JEDNÁNÍ PŘEDSEDY CV KS ČSSD

… Neboli podtrženo a sečteno, Babiš a Zeman nevyhovují společné koalici ČSSD, ODS, TOP09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. Tyto strany daly stranou doLN OKD 40 sanonu 111217 této doby hlásané ideje, které je měly naprosto zásadně rozdělovat. Kdyby tyto zásady a ideje měly být brány vážně, byl by Andrej Babiš miláčkem ODS a TOP 09. Dokázal, že to dokáže. Dokázal se postarat o sebe. Je příznivcem nízkého zdanění a ztělesněním podnikatelského úspěchu. Jenže dívejte se dobře. O ideje vůbec nejde, milí voliči. Jde jen a pouze o moc. Rozdíl mez Babišem a těmi druhými je ten, že šel se svou kůží na trh. Nezůstal v pozadí jako jiní a nevyslal dopředu jen své prodloužené ruce. Ti mohou politiky měnit, jak se jim zlíbí, přičemž skutečná moc zůstává v jedněch a těch samých rukou. Babiš vylezl z anonymity a platí za to. Dehonestací své osoby, své rodiny, svého podnikatelského úspěchu. Možná skončí ve vězení, možná přijde o život. Všechno je možné, hra o moc je, když na to přijde, i hrou o život. Mně osobně Andrej Babiš není sympatický vůbec ničím, kromě jediného - odvahou vystoupit. Druhá strana však postrádá i tento vklad a nic jiného v ruce nemá. Jen v nevkusném divadelním kusu představuje smečku uslintaných hyen. … Níže uvedený přehled nezohledňuje nabíhající úroky z prodlení u neuzavřených případů (např. Diag Human). Informace o tom, kdo za tím vším je, je připojena v příloze. Dobře si vše prostudujte, než půjdete k volbám - ať už budou řádné v říjnu nebo předčasné v červnu či září 2017. Společně a zdravým rozumem to přeci změnit dokážeme!!! Nechceme přeci, aby tento stát řídili srabi, kteří nikdy nepracovali a proto jsou zcela odtrženi od reality, ani aby tento stát řídili "odkláněči" peněz do kapes svých i do kapes lobistů v pozadí... Sečteno : Škody za 22let vlády ZLOČINCŮ dosahují cca 5 bilionů, tj. 5 000 miliard!!!! … Protestuji proti šíření neúplných seznamů: Kde jsou například daňové ráje, měnové intervence, prodej zlata za dluhopisy, korunové dluhopisy  a jiné děravé nebo hloupé zákony, např. otevření dveří pro exekutorské likvidace prostých lidí, atd. atd.? Myslím, že kdyby se rozkrádala jen polovina z toho, co se krade, byli bychom možná bez dluhů. …

A kdo to vše zaplatil??? No přeci my, daňoví poplatníci, většina obyvatel Česka, kteří mohou jít k volbám a rozhodnout budoucnost !!! Z toho je každému pouze na bli... a ani se tomu nechce věřit !

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama