Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 23.01.2018 17:37
  I see you don't monetize your site, don't waste your traffic ...

  Číst dále...

   
 • 23.01.2018 08:03
  Paní Palková, doba jednoho názoru a jedné "pravdy" už minula ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 23:23
  "Potěšilo mne, že jsem předčasně neodcházel sám..." Někomu ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 21:57
  která část? toto je realita, mám osobní zkušenosti. můj ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 20:52
  To snad není pravda.

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 20:51
  Přestože se prezentujete jako objektivní publicista, z článku ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nápad z Hradu

METRO Filip 280617President Zeman se ve společnosti rakouského prezidenta Van der Bellena při jeho návštěvě 28. června 2017 v Praze vyjádřil, že by nebylo špatné přestěhovat JANUV ZAKONcentrum EU z Bruselu do Prahy, protože Praha byla v minulosti sídlem králů i císařů, Karla IV, Rudolfa Habsburského a dalších.

Ten člověk se měl také „pochlubit“, že současná Praha je sídlem parlamentu, ve kterém se usadili pohrobci totalitní komunistické strany, která jakmile provedla puč v únoru 1948 tři měsíce před volbami nastrkala zbylé strany do Národní fronty a 40 let utlačovala český a slovenský národ. Přidáním si písmenka do svého názvu se distancovala od vražd a násilností aniž by výtečníci z KSČ byli souzeni. Její předseda V.Filip prohlásil: „Komunistická strana má nyní novou historii, ve které se 27 let nepodílela na žádných excesech.“

Ostatní výkvět sněmovny to vzal na vědomí a zvolil anonymně současného předsedu KSČM, člověka v minulosti se Závazkem ke komunistické STB 75% do předsednictva českého parlamentu! Ostatních 25% „uvědomělých“  přihlíželo, naslouchalo, četlo a vzalo na vědomí. Mít krále měli by letět všichni.

Spíše boty než bonmoty českého dobrodruha, stověžatou matkou měst sice neotřásly ani nepotěšily, ale rauš přicházející z Hradu  nepřipomíná tak londýnskou mlhu, jako  demoralizovanou českou reprezentaci.

K. Mrzílek, 16.8.2017

P.S.

Komunisté se distancují od své zločinné minulosti přidáním jednoho písmenka „M“. Necítí povinnost položit květiny na hroby nevinných obětí jejich zločinné předchůdkyně KSČ?! Nic jim ale nebrání, každoročně uctívat památku vraha, alkoholika a syfilitika Klementa Gottwalda?! Umíte si představit, že by si NSDAP také přidala jedno písmenko ke starému názvu, prohlásila, že nemá nic společného s nacistickými zločiny, Adolfem Hitlerem, fašismem, nacismem, kandidovala ve volbách, dostala se do Bundestagu a její předseda byl zvolen jeho prvním místopředsedou, navíc jako usvědčený spolupracovník Sicherheitsdienstu a udavač – a celé Německo by k tomu mlčelo -  tak jako mlčí Česká republika a všechna její média?!

V takovém postkomunistickém mravním Absurdistánu žijeme. Je to otřesnou diagnosou stavu naší společnosti a naprostého rozkladu mravních hodnot. Za naši švejkovskou povahu jsme draze zaplatili, platíme a ještě budeme hodně platit, pokud nebudeme schopni chovat se jako normální lidé, ctící základní lidské hodnoty a ochotni za ně bojovat, riskovat a obětovat. Za naší milovanou „pohodu“ za každou cenu, už nikdo bojovat a umírat nebude!

V podzimních volbách máme možná už poslední možnost zachovat se jako občané a přestat se chovat jako ovčané, se kterými si politici dělají co chtějí už 30 let!

Jan Šinágl, 16.8.2017  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář událostí

st led 31 @13:00 -
KS Hradec Králové: Jiří Wonka žaluje Černíka
čt úno 01 @14:00 -
KS Praha Zdeněk Zajac
čt úno 22 @10:30 -
MS Praha: Albert Žirovnický rozsudek

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama