Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 19.11.2017 16:17
  Pan Godzila jednak není práskač jako pan Šinágl, jednak na ...

  Číst dále...

   
 • 19.11.2017 08:30
  Divím se, že pan Dvořák, alias pan Godzila, nepodá sám podnět ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 19:05
  Jasně, udávat se nemá, ale hlásit se to musí! Hlavně, že ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 13:53
  Bohužel je stále dost lidí, kteří nerozlišují mezi udavačstvím ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 13:26
  Ještě napište, pane Šinágl, že by zrovna Vám, pro kterého ...

  Číst dále...

   
 • 18.11.2017 08:25
  Rozhorčených je jistě mnoho, ale kdo sám koná a naplní svoji ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Evropa a Israel 2017 Gerald M Steinberg (CZ)

Konference pořádaná Českou společností přátel Izraele v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky 6. března 2017.Přednášející - Gerald M. Steinberg, zakladatel a prezident NGO Monitor, profesor politologie na univerzitě Bar Illan.

Za peníze EU na podporu lidských práv Palestině se podporuje démonizace a politická válka proti Izraeli. Jak můžeme očekávat morální jednání od lidí typu Georgie Sorrose, když vlády nejdou příkladem v regulaci a určování toho co je legitimní. Minulý rok se prokázalo, že u Amnesty International byli tři vysoce postavení úředníci napojeni na teroristické organizace!!!  Šlo o aktivity o propuštění teroristů z 11.září a zavražděného reportéra Wall Strret Journal Daniela Pearla v Pakistánu. Poskytují se peníze a nikdo nekontroluje, co se s nimi skutečně děje. Informovali jsme Norskou vládu a ta změnila postoj. Často vlády nechtějí naslouchat a když ano, změní názor. Švýcarský parlament už jedná, dostalo se to do médií a NGO má strach, že přijde o peníze. Výbor OSN pro lidská práva vytvořil černou listinu izraelských společností, které jsou odpovědné za okupaci a napomáhání k ní. Ve skutečnosti jdou po izraelských bankách. Pokud OSN začne vytvářet černé listiny, dostáváme se zpět k Jihoafrickému modelu. Pod důrazným tlakem USA a presidenta Trumpa, se OSN rozhodlo tento proces zastavit. To, že jen mluvíme o lidských právech nestačí, požadujme vyúčtování, výsledky, jak bylo naloženo z penězi. Nevládní organizace selhávají a dopouštějí se chyb. Klíčovým slovem je transparentnost a pokud není, tak je třeba to řešit demokratickou, parlamentní cestou. Zneužívání holocaustu je nemorální a ti co za tím stojí je třeba zveřejnit.

Z projevu G.M.Stenberga:

Selhání morální odpovědnosti, EU neuvažuje v alarmujících detailech. Za peníze EU na podporu lidských práv Palestině se podporuje démonizace a politická válka proti Izraeli. Je třeba stanovit standardy. Tato myšlenka byla roky zavrhována. Jak můžeme očekávat morální jednání od lidí typu Georgie Sorrose, když vlády nejdou příkladem v regulaci a určování toho co je legitimní. Minulý rok se prokázalo, že u Amnesty International byli tři vysoce postavení úředníci napojeni na teroristické organizace!!!  Šlo o aktivity o propuštění teroristů z 11.září a zavražděného reportéra Wall Strret Journal Daniela Pearla v Pakistánu. Poskytují se peníze a nikdo nekontroluje, co se s nimi skutečně děje. Nejsem tu proto, abych konstatoval špatné, ale řešení. Informovali jsme Norskou vládu a ta změnila postoj. Často vlády nechtějí naslouchat a když ano, změní názor. Švýcarský parlament už jedná, dostalo se to do médií a NGO má strach, že přijde o peníze. To má dopad, je třeba mezi ně chodit a informovat. Výbor OSN pro lidská práva vytvořil černou listinu izraelských společností, které jsou odpovědné za okupaci a napomáhání k ní. Ve skutečnosti jdou po izraelských bankách. Pokud OSN začne vytvářet černé listiny, dostáváme se zpět k Jihoafrickému modelu. Pod důrazným tlakem USA a presidenta Trumpa, se OSN rozhodlo tento proces zastavit. To není jen otázkou několika mladých lidí a mne jako starce. Zařaďte tento bod na jednání parlamentu. To, že jen mluvíme o lidských právech nestačí, požadujme vyúčtování, výsledky, jak bylo naloženo z penězi. Nevládní organizace selhávají a dopouštějí se chyb. Klíčovým slovem je transparentnost a pokud není, tak je třeba to řešit demokratickou, parlamentní cestou. Zneužívání holocaustu je nemorální a ti co za tím stojí je třeba zveřejnit.

 

Jan Šinágl, 11.6.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama