Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 24.04.2024 10:01
    Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 09:00
    Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 07:47
    Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

    Read more...

     
  • 20.04.2024 12:42
    Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

    Read more...

     
  • 19.04.2024 18:09
    Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

    Read more...

     
  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tři památníky stojí na pozemcích Josefa Fialky. Zbývající, který děkuje za mír a svobodu Reaganovi a Gorbačovovi, je na pozemku obce před kulturním domem.

Fialka Josef pomnik„Nikdy jsem se netajil tím, že jsem antikomunista. Hrozně mě mrzí, že dnes, 24 let po Sametové revoluci, se nová generace na školách – základních,JANUV ZAKON středních a vysokých – neučí o novodobé historii, o tom, co byl komunismus. To je hrůza, vstávají mi z toho vlasy na hlavě," projevil svůj názor důchodce, který je původním povoláním zemědělec a netají se tím, že ho mrzí, že v dnešní době je většina národa toho názoru, že komunismus nebyl až tak špatný. „Volby to jasně ukazují. Navíc jsem se ještě nikdy nesetkal s nikým, kdo by mi dokázal zodpovědět otázku, co to byla Sametová revoluce. Přitom máme stovky, spíše tisíce lidí, kteří pracují jako politologové, badatelé, filozofové, různí poradci, lobbisté, novináři, manažeři, absolventi fakult dějin, máme Ústav pro studium totalitních režimů, máme mnoho profesorů těchto oborů, kteří nás vyučují, máme mnoho politiků, ale nikdo z těchto lidí mi to nikdy nevysvětlil," uzavřel Fialka.

* * *

Rusko film Zila byla babickaChyšná – V neděli si připomeneme výročí 17. listopadu. … A právě kritický názor na režim před rokem 1989 vyjadřuje ne zcela obvyklým způsobem šestaosmdesátiletý Josef Fialka z Chyšné. Ten na vlastní náklady postavil v malebné obci čtyři mohutné památníky.

„Do Chyšné se na památníky jezdí dívat mnoho lidí z Čech i ciziny, protože je to podle nich něco neobvyklého. Nikdo v republice nic takového nestaví," začal vyprávění Josef Fialka, který tvrdí, že dílo nemá v Česku  obdoby. Tři památníky stojí na jeho vlastních pozemcích. Zbývající, který děkuje za mír a svobodu Reaganovi a Gorbačovovi, je na pozemku obce přímo před tamním nově otevřeným kulturním domem.

„Zastupitelé odsouhlasili umístění pouze tohoto památníku na obecní pozemek. Pan Fialka všechny památníky stavěl za své zdroje a vyjadřuje na nich vlastní názor na komunismus. Já proti tomu nic nemám," nechal se slyšet starosta Chyšné Vladimír Kos.

Na nejstarším žulovém památníku, který stojí na zahradě Josefa Fialky a zdobí ho dvě vlajky – americká a česká, je zlatým písmen vyrytý nápis Díky, Ameriko, za osvobození od nacismu a komunismu.

„Zastupitelé obce se tehdy, asi pět let nazpět, bránili umístění památníku na obecní pozemek, tvrdili, že nás osvobodil Sovětský svaz a ne Amerika. Kdežto já tvrdím, že bez Ameriky by Sovětský svaz nikdy Němce neporazil," popsal Josef Fialka důvod, proč památník umístil na svoji zahradu. Autor o sobě tvrdí, že byl politickým vězněm bývalého režimu.

Josef Fialka se do Chyšné přestěhoval v roce 1960 z Blažejovic na Benešovsku. „Nikdy jsem se netajil tím, že jsem antikomunista. Hrozně mě mrzí, že dnes, 24 let po Sametové revoluci, se nová generace na školách – základních, středních a vysokých – neučí o novodobé historii, o tom, co byl komunismus. To je hrůza, vstávají mi z toho vlasy na hlavě," projevil svůj názor důchodce, který je původním povoláním zemědělec a netají se tím, že ho mrzí, že v dnešní době je většina národa toho názoru, že komunismus nebyl až tak špatný.

„Volby to jasně ukazují. Navíc jsem se ještě nikdy nesetkal s nikým, kdo by mi dokázal zodpovědět otázku, co to byla Sametová revoluce. Přitom máme stovky, spíše tisíce lidí, kteří pracují jako politologové, badatelé, filozofové, různí poradci, lobbisté, novináři, manažeři, absolventi fakult dějin, máme Ústav pro studium totalitních režimů, máme mnoho profesorů těchto oborů, kteří nás vyučují, máme mnoho politiků, ale nikdo z těchto lidí mi to nikdy nevysvětlil," uzavřel Fialka.

Autor: Alexandra Knapová

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/zemedelec-postavil-pamatniky-proti-komunistum-a-pro-usa-20131115.html

* * *

Máme se dobře?

Většina z nás po stránce fyzické ano. Zásobování funguje trochu těch peněz stačí. Jezdí se na chaty, tam fyzicky makáme. Duševně a veřejně nemakáme. Utíkáme od válu, nejvýš se mu věnujeme v hospodě případně v při diskusních setkáních. Nazývám tuto demokracii přešlapovací. Snad máme i vizi, ale uplatňovat ji? Stojíme za křesťanskými hodnotami, chválíme a ukazujeme na skutky Karla IV, Masaryka. Neustálou tolerancí mezi těmi co chtějí budovat společnou Evropu a těmi, kteří si to nepřejí nedokážeme se prosadit a proto jsme na chvostu. Spojujeme slušně probíhající ekonomiku s charaktery a morálkou, lidí kteří nám mají ukazovat cestu. Skutečnost je „hot a čehý“. 75% poslanců zvolí do předsednictva inkognito člověka se závazkem ke komunistické STB, zatím co známého libretistu redaktora udavače Karla Sabinu tehdejší společnost vyvrhla na okraj. Jestliže chceme vylepšovat cestu do Evropy s ostatními nemůžeme mít na přídi lidi, kteří si přejí vést nás jinam.Taková
tolerance zavání naší slabostí.

K.Mrzílek, 6.4.2017

 

„Neřekl bych, že Češi jsou národem ateistů. Žije zde množství věřících, kteří i přes pyramidy mrtvol, které jejich mezinárodní režim po sobě zanechal a zanechává, stále věří, že je ten nejlepší.“ K.M.

 

Jan Šinágl, 9.4.2017

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Míla Petrovský 2017-10-07 02:05
Lidé se bojí, protože nemáme právní stát. A ani ho mít nemůžeme, když je stále v justici tolik komunistů a nebo jejich pohrobků. Po převratu se rudí a dobře organizovaná STB nacpali do ekonomických špiček a opět si dělají, co chtějí. A navíc.........b ývalý komunista Zeman chce předat vyznamenání udavači STB Nohavicovi. A národ? Cpou se na jeho krákorání.
-1 #1 K.Mrzílek 2017-04-11 00:24
Takhle to dopadá, když místo jasných slov a stálého přešlapování ojedinělý občan řekne veřejně co si myslí a koná i když na svém.Kde jinde. Na ulici by ho sebrali, že ruší pořádek. Jinde se lidé do toho pustí. U nás spontáně tak gayové a lesby. My ostatní? Hm.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)