Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 20.02.2018 07:58
  Best Adult Toys and Sex Toys for your Healthy Life! Sex Toys ...

  Číst dále...

   
 • 19.02.2018 08:06
  Největší lumpárna byla v tom, že chartista Magor byl ...

  Číst dále...

   
 • 19.02.2018 06:47
  Pořád se musíme učit něco nového. Pedagog Václav Klaus: ...

  Číst dále...

   
 • 19.02.2018 06:26
  O podobě demokracie jsme snili v totalitě pane K.Mrzílku, ale ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 19:49
  Odpůrce proti komunismu MILOŠ KOPECKÝ – KOMUNISTŮM na IV.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:56
  Lidé, kteří určují kam do programu TV zařadit, tu a tam ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Heydrich chtěl vyhnat Čechy na Sibiř? Stalin to učinil před ním s miliony vlastních občanů!

LN Heydrich 010217… Táži se, neměl by být také Heydrich vyznamenán zákonem o zásluhách, anebo neměla by se minimálně v místě atentátu pořádatHeydrich Stalinpietní shromáždění přinejmenším stejně početná, jaké se letos sešlo u hrobu zločince a masového vraha Klementa Gottwalda? - František Moravec se 5. 4. 1941 vyjádřil v rozhovoru s Ivem Ducháčkem takto: Ti naši pricipálové v Praze, když jim dáme rozkaz, aby se to či ono udělalo, hledají na to nové lidi, sami už nechtějí nic dělat, nic riskovat, říkají: Vždyť nám pan president stále říkal, že by každá oběť byla předčasná. U nás se už začíná žít v představě, že nám prostě spadne do klína nový 28. říjen. Moravec ve své knížce píše: Nebylo nic platné posílat domů depeše vyžadující zvýšení odbojové činnosti. Zkusili jsme to. Nic se nestalo.

Není na škodu připomínat záměry či zločiny stejného druhu i druhé strany. O Heydrichovi se píše neustále, připomeňme si i Stalina, od kterého se měl Heyndrich co učit. Vysídlení Čechů k Severnímu ledovému oceánu prezentovat jako nezpochybnitelný fakt je nezodpovědné, stejně jako šíření fámy, že Jan Antonín Baťa chtěl vystěhovat česká národ do Patagonie. Obojí by si zasloužilo články historiků. O tom, jak se zachovat k okupovaným národům a jeho obyvatelstvu se vedly mezi nacisty dlouhé diskuze a spory, Stalin nediskutoval „Nět čelavěka, nět problema“.

Jan Šinágl, 5.2.2017

* * *

Heydrich

… Táži se, neměl by být také Heydrich vyznamenán zákonem o zásluhách, anebo neměla by se minimálně v místě atentátu pořádat pietní shromáždění přinejmenším stejně početná, jaké se letos sešlo u hrobu zločince a masového vraha Klementa Gottwalda?

* * *

Pozadí atentátu na Heydricha a protektorátní odboj

… Pro český domácí odboj byla typická také jedna věc, neměl žádnou výraznější pravicovou složku nebo alespoň politicky neutrální složku, na rozdíl od Polska nebo Jugoslávie. Všechny jeho odbojové organisace inklinovaly doleva.

Beneš 16. 12. 1943 v Moskvě, zahnán dobře mířenými otázkami Molotova do kouta, vysvětlil činnost domácího odboje takto: Lze spíše mluvit o tak zvané vědecké sabotáži, která postihuje Němce nepřetržitě a trvale. Bojovali jsme s nimi tři sta let.

Jiří Šolc uvádí, že český odboj neměl pro náročnější sabotážní akce odborníky a technické prostředky a především nechtěl riskovat ztráty na lidech. Proto dával přednost tzv. skryté či nepostižitelné sabotáži. František Moravec se 5. 4. 1941 vyjádřil v rozhovoru s Ivem Ducháčkem takto: Ti naši pricipálové v Praze, když jim dáme rozkaz, aby se to či ono udělalo, hledají na to nové lidi, sami už nechtějí nic dělat, nic riskovat, říkají: Vždyť nám pan president stále říkal, že by každá oběť byla předčasná. U nás se už začíná žít v představě, že nám prostě spadne do klína nový 28. říjen. Moravec ve své knížce píše: Nebylo nic platné posílat domů depeše vyžadující zvýšení odbojové činnosti. Zkusili jsme to. Nic se nestalo.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama