Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 19.04.2024 18:09
    Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

    Read more...

     
  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 14:44
    Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...

     
  • 17.04.2024 19:23
    Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V zemích, kde žijí nejšťastnější lidé, skončilo Česko mezi posledními zeměmi světa

… Neberte nám naši starou víru, zpívá se v jedné časem prověřené pís­ničce. Leč naší vírou není vzkříšení; ale párek a slivovice. … Pan Volker Kraft má jinou víru i Marika Gombitová

Závist je sice smrtelný hřích, ale je, když závidí­me něco bohabojného? Naši nejdůležitější sousedé Němci i Slováci dnes mají svá­tek (na rozdíl od Poláků a Raku­šanů). Shodněme se vzácně s pa­nem premiérem: dopřát si vol­ný Velký pátek by bylo moud­ré. Z čistě psychohygienických důvodů (svátků není nikdy dost), z důvodů provozních (ob­chodní partneři také slaví) a ze­jména z důvodů soucitných: bylo by dobré jej dopřát křesťa­nům mezi námi.

Jsme-li hrdí na to, že jsme převážně tolerantní země, pak dopřejme každému, co jeho jest. Ať si jedni nazvou ulici Po­hraniční stráže a druzí nechť znovu vztyčí stržený mariánský sloup. Když jedni slaví Svátek práce, nechrne ty druhé slavit Velký pátek.

Je tu vlastně jenom jeden há­ček, a to kdyby v debatě zvítězi­li šetřílci, kteří nechtějí volno přidávat, ale směňovat. Pátek přidat, pondělí zrušit. Pokud by měla stát volba pátek, nebo pon­dělí, pak raději nechrne věci tak, jak jsou. Zrušení Veliko­nočního pondělí by nadělalo více zlého než dobrého. A na­víc by to byla pokrytecká lež.

Většina z nás neslaví ani Pesach, ani Velký pátek, ani neděl­ní Vzkříšení. Většina z nás sla­ví Velikonoční pondělí, leč oso­bitým způsobem: konzumací.

Neberte nám naši starou víru, zpívá se v jedné časem prověřené pís­ničce. Leč naší vírou není vzkříše­ní; ale párek a slivovice.

Petr Kamberský, LN, 3.4.2015

* * *

V zemích, kde žijí nejšťastnější lidé, skončilo Česko pod průměrem

Prvních deset míst v "žebříčku pozitivních emocí" obsadily jihoamerické země. Uvádí to server centrum.cz. Česká republika skončila hluboko pod průměrem. Nejšťastnější lidé mohou žít v Latinské Americe. Vyplývá to z průzkumu americké agentury Gallup, která ve 143 státech světa zjišťovala pozitivní emoce. Na prvním místě žebříčku skončila Paraguay, za ní se shodně umístily Kolumbie, Ekvádor a Guatemala. Nejhůře nejméně pocitu štěstí zažívají lidé v Súdánu. Česká republika se umístila až v poslední třetině sledovaných zemí - daleko za většinou sousedních států, ale také Ruskem, Rwandou nebo Sierrou Leone. Bodování zemí je stanoveno na základě takzvaného indexu pozitivní zkušenosti. Ten vychází z loňského dotazování lidí po celém světě, zda den předtím zažili hodně radosti, hodně se smáli, cítili se uvolnění a bylo s nimi zacházeno s respektem. Ačkoli index v sobě nezahrnuje ekonomickou úroveň dané země či vliv hrubého domácího produktu (HDP), autoři průzkumu přiznávají, že finance na štěstí člověka vliv mají. ČRo, 5.4.2015

* * *

Požehnané svátky Velikonoc všem lidem dobré vůle.

J.Š.5.4.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)