Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 18.04.2024 14:44
    Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...

     
  • 17.04.2024 19:23
    Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

    Read more...

     
  • 16.04.2024 07:59
    Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

    Read more...

     
  • 13.04.2024 09:48
    Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kalvoda_Josef… Politik, který svým dílem nastavuje zrcadlo všemu tomu, co jsme si o vývoji naší země od roku 1918 doslova nabulíkovali. … Kalvoda jako historik novodobých dějin předstihl naši dobu, když začal bořit mýty, udržované po generace ve vědomí českého národa o T.G.Masarykovi a Edvardu Benešovi, jež jsou stále oslavováni v národě jako národní hrdinové. Dle prof. Josefa Kalvody svým jednáním více škodili českému národu a připravili cestu k nástupu KSČ v nově vzniklém Československu. …

Soudní jednání bylo stanoveno na 10. listopadu 1948. Obviněný Kalvoda se však po konzultaci se svým známým, který pracoval jako soudní úředník a sdělil mu, že patrně bude odsouzen, rozhodl pro útěk na Západ. Uskutečnil jej v noci z 8. na 9. listopadu 1948, když přešel z České Kubice na Chodsku, za pomoci tamního rodáka Miloše Masopusta, lesem státní hranici do německého města Furth im Wald. S sebou si odnesl jen několik osobních věcí, kufříkový psací stroj a pevné odhodlání bojovat proti komunismu za svobodu své vlasti.

Ano, právě zítra tomu bude přesně na den 64 let, kdy pětadvacetiletý Josef Kalvoda uprchl z rodné země. S jeho dílem jsem se setkal poprvé před 14 lety, když se mi dostala do ruky úžasně zajímavá a doslova napínavá kniha Genese Československa. Vydali jsme ji tehdy jako jednu z publikací Panevropské unie Čech a Moravy a myslím, že to byl velice dobrý čin.

Josef Kalvoda (15. leden 1923 Malč u Chotěboře – 8. březen 1999 Hartford) byl profesor dějin a politických věd, publicista, poradce federálního ministerstva školství Spojených států amerických, předseda Křesťansko demokratického hnutí v exilu. Muž stále známý více v zahraničí, než ve své rodné zemi. Politik, který svým dílem nastavuje zrcadlo všemu tomu, co jsme si o vývoji naší země od roku 1918 doslova nabulíkovali.

Známý kontroverzní publicista MUDr. Jaroslav Lhotka svého času o Josefu Kalvodovi napsal:

Po pádu železné opony dostalo se mi té cti, že jsem navázal písemný kontakt s historikem a politologem na Kolumbijské univerzitě v USA prof. dr. Kalvodou, s tímto titánem národního exilu. Poslední pozdrav jsem obdržel od něho k Vánocům 1998. V lednu 1999 se náhle zhoršil jeho zdravotní stav a 8. 3. 1999 prohrál boj se zákeřnou chorobou-rakovinou. Na lži se budoucnost národa budovat nedá! Toto heslo převzal z díla Štefana Osuského, když po jeho smrti mu paní Osuská nabídla k dispozici rozsáhlý historický archiv svého zesnulého manžela, z kterého pak Kalvoda čerpal další zajímavosti ze zákulisí, zejména Benešovy politiky, neboť Osuský patřil k oponentům Edvarda Beneše. Kalvoda jako historik novodobých dějin předstihl naši dobu, když začal bořit mýty, udržované po generace ve vědomí českého národa o T. G. Masarykovi a Edvardu Benešovi, jež jsou stále oslavováni v národě jako národní hrdinové. Dle prof. Josefa Kalvody svým jednáním více škodili českému národu a připravili cestu k nástupu KSČ v nově vzniklém Československu. Přestože oba první prezidenti hlásali demokracii (dle TGM je demokracie diskuse, neřídili se jejími principy a v jejich rozhodnutích bylo více omylů nežli užitečného pro národ prozíravostí státníka (viz Genese Československa).

Dodnes se prof. Kalvodovi nedostalo oficiálně z vládních míst poct ani uznání. Zatímco byl v USA akademickou společností uznávanou kapacitou v historii a politologii, u nás doma, v ČR jen málo sečtělých lidí zná dílo prof. Kalvody. Kalvoda byl v prvé řadě bojovník proti komunismu. Přestože byl zatčen již po únoru 1948, podařilo se mu uprchnout do Západního Německa po strastiplné cestě, v noci za deště. Jako křesťan a odpůrce zla by určitě skončil po vykonstruovaném procesu jako nepřítel "dělnické třídy", ačkoliv doma musel těžce manuálně pracovat a pomáhat otci jako soukromému zemědělci.

Prezident Beneš byl po II. světové válce v ČSR oslavován jako prezident "Budovatel". Kalvoda dospěl k závěru, že Benešovo autoritářství a hrubé politické chyby (nikoliv dohoda velmocí v Jaltě po sféře vlivu) přivedly republiku pod sovětskou knutu. Za pomoci zpravodajské služby plk. Františka Moravce již za války v Anglii odstavil své oponenty (Hodža, Prchala, Ingr a další), kteří nesouhlasili s jeho prosovětskou orientací. Za II. světové války mu v Londýně pochleboval předseda nikým nezvolené exilové vlády Mons. Jan Šrámek, lidovec, jenž Beneše horlivě podporoval v prosovětské politice již v r. 1934, v předvolební prezidentské kampani. Ten dokonce prohlásil, že v SSSR se uskutečňuje Desatero Božích přikázání. Šrámek takto ohlupoval členy ČSL i po válce, v Československu. Není divu, že tzv. křesťané-lidovci šli vpoválečné Národní frontě (NF) ruku v ruce s komunisty, kde neplatily zákony humanity a lidskosti, ale podlost, závist a msta.

Se vším v textu MUDr. Lhotky nemusíme souhlasit. Příznivci Josefa Kalvody (a není jich mezi vzdělanými lidmi této země málo) vytvořili webové stránky Josefa Kalvody (http://www.josefkalvoda.ic.cz ) jimiž budete cestovat v úžasu. Opět nemusíte souhlasit. Jenže muž, který miloval tuto zemi a neudělal by nic proti jejím zájmům, byl příliš vzdělán na to, aby nám lhal. …

 

Jan Šinágl, 7.11.2012

 

Celý článek: ČAS 33-2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #2 Jan Herna,Th.Dipl. 2012-11-11 11:44
Je pravdou, že prezident Dr. Edvard Beneš udělal mnoho závažných politických chyb.Jeho jednání těsně před únorem 1948 a až do jeho smrti svědčí o tom, že již nebyl schopen ze zdravotních důvodů, zvláště razantně pokrčujících příznaků stáří odporovat gaunerovi a syfilitikovi Gottwaldovi.
Měl být dostatečně sebekritický a odstoupit již po volbách před únorem 1948.
+1 #1 Kamjdu 2012-11-09 17:41
Když se ptám na míru objektivity pana Kalvody kyvadla, tak mi vychází jen 50 %. Je to málo na to, abych si od něj něco dalšího, zejména na dané téma, četl.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)