Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 22.01.2018 00:26
  Magnificent goods from you, man. I've understand your ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 23:23
  "Potěšilo mne, že jsem předčasně neodcházel sám..." Někomu ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 21:57
  která část? toto je realita, mám osobní zkušenosti. můj ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 21:52
  to snad není pravda

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 21:34
  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to ...

  Číst dále...

   
 • 21.01.2018 20:51
  Přestože se prezentujete jako objektivní publicista, z článku ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

ČSSD předvádí cirkusové představení, odpovídají charakterům jejího vedení

LN MZ Vybijena CSSD 271117Končící premiér Bohuslav Sobotka odmítá převzít odpovědnost za volební debakl s výmluvou, že obdržel preferenční hlasy. Upřednostňuje tak sebe před pověstí strany, která už snad horší být ani nemůže. Nedivme se, že odpovědní se vyhýbají kritice.

Jenom voli, nebo koupení, mohou volit člověka, který se nestydí veřejně přiznat, že si na byt našetřil z poslaneckých náhrad? Stejně tak stranu, která se odmítá řídit rozsudkem (kauza JUDr. Zdeňka Altnera) a která okrádá podnikatele, který dal do pořádku jejich budovu v Olomouci, kde se nedávno konalo zasedání ÚV ČSSD. Sobotka se celý život „živí“ politikou. Jak a kde by asi skončil bez ní? To je jedno možné vysvětlení pro jeho kandidaturu. Druhé je mnohem pravděpodobnější, kdy si zvolením zajistil imunitu. Za OKD a zveřejněné zvukové záznamy ze zasedání vlády, by měl být obžalován, ale zde PČR těžko bude tak rychlá s žádostí o jeho vydání Sněmovnou jako u jiných…

V ČSSD nyní panuje bezvládí a zoufalý boj o „korýtka“, kdy nikdo neví „která bije“. Aparátčíci raději nedělají a neříkají nic, jen aby nepřišli o pohodlné „zaměstnání“. To je jejich současná „životní priorita“. K odkazu na článek níže doplňuji – mlčení Parlamentních listů trvá a u toho také už zůstane. Zase jsme svědky stranicko-mediálních hrátek na sobě závislých. I současná vystoupení kritiků vedení ČSSD v Událostech ČT z Jihomoravského kraje, je třeba vnímat tímto pohledem, byť bych se rád mýlil.

Cirkusové představení ještě zdaleka nekončí. S takovými „herci“, resp. kašpary, je konec neodvratný. Přichází čas charakterních politiků, ne poslušných služebníků moci a mocných za peníze daňových poplatníků. Zastoupení sociální demokracie je v demokratickém zřízení jistě zapotřebí, ne zkorumpovaných a všehoschopných v jejím čele.

Čas politických stran, které si hrály roky na něco co nikdy nebyly, bude postupně končit. Skutečná politická strana, politik, státník slouží zemi. Je to pro ně ctí a trvalou výzvou.

 

Jan Šinágl, 28.11.2017

* * *

Proč ještě nezveřejnily Parlamentní listy rozhovor o korupčních poměrech ve vedení ČSSD, který si objednaly před 12. dny?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kalendář událostí

st led 31 @13:00 -
KS Hradec Králové: Jiří Wonka žaluje Černíka
čt úno 01 @14:00 -
KS Praha Zdeněk Zajac

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama